Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ali boli mehur

ali boli mehur

Spoštovani,
prosim za vaš odgovor, da mi malo pomagate pregnati strah

Pred slabim mesecem sem dobila antibiotik primotren ker me je zelo peklo ko sem šla na vodo. Sedaj pekoče bolečine več ni, me pa že teden dni boli pod trebuhom. Bolečina je topa, ne pika ali skeli. Tudi ko se vsedem ali zakašljam me boli. V aprilu sem opravila gin. pregled, ni bilo nič narobe. Naj še napišem da sem stara 53 let in nimam menstruacije še od 42. leta. Sedaj ne vem ali je možno da na zgoraj opisano izvirajo bolečine zaradi mehurja, saj kolikor se spomnim jajčniki bolijo malo višje ne pod trebuhom. Kaj Vi menite? Sedaj si vsak večer pregrevam mesto, ki je boleče. Ali je to vredu?
Hvala, če si boste vzeli čas in mi odgovorili.

lp

Spoštovani,

bolečina lahko izvira iz mehurja. Mislim, da bi bilo pametno obiskati zdravnika in morda še enkrat pogledati urin – morda se je vnetje ponovilo ali pa se ni dodobra pozdravilo. Če ni mehur pa je potrebno vseeno še enkrat obiskati ginekologa, v poštev pa pridejo tudi morebitne težave s prebavo?
Če vam gretje paše je v redu.

Lep pozdrav, Katarina

Iskrena hvala za odgovor. Že ko mi je osebni zdravnik predpisal primotren me ni poslal nič v laboratorij da bi mi na podlagi izvidov predpisal zdravilo. Bi bilo dobro, da grem ponovno do njega in prosim, da me napoti tudi v laboratorij.
Lep dan želim.

Zanima me zakaj me včasih zaboli mehur ampak pri uriranju je pa vse vredu in me ne boli?. Lp.

Ne vem. Mogoce ni mehur, morda je prebava ali pa kaj ginekoloskega.

Lep pozdrav, Katarina

zivijo! mene pa mehur ne boli tolk sam k vedno grem na wc….in me na koncu pece…kaj pomaga kaksen caj … lp

Ursi caj pijte en teden (dobite v lekarni), ce ne bo bolje pa k zdravniku.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljena Katarina!

Že nekaj časa imam težave in nevem več kaj naj naredim. Pijem veliko tekočine, brusnični čaj, v lekarni sem kupila tudi kapsule z veliko koncentracijo brusnic,ki jih redno pijem.Dostikrat moram iti na uriniranje, enkrat se zgodi da izločim 1dl, drugič 3 dl urina… čisto odvisno (ampak ne vem od česa). Ko spim in se sredi noči zbudim me že tako tišči da me neznosno boli mehur. Te težave imam že dve leti, bila sem pri zdravniku, vsi pregledi urina so uredu, poslal me je tudi k urologu kjer me je poslal na ultrazvok sečil kjer je bilo zopet vse uredu, zdaj čakam na pregled urodinamika, naročena sem šele jeseni. Tudi sredi dnve ma boli mehur, skoraj vedno, da olajšam bolečine spijem Naprosyn, ampak mi ne pomaga kaj preveč. Nevem več kaj narediti, res je pa da sem vmes imela tudi vnetje, ki je bilo pozravljeno s primotrenom. Kadarkoli grem do zdravnice mi pravi naj pijem veliko tekočine in tega se res držim…
Zelo sem obupana strah me je česarkoli, nevem kaj storiti?
Že vnaprej hvala za vaše odgovore!

LP SS

Pogoosto in veliko hodite na vodo, ker veliko pijete. Kar je za mehur in ledvice dobro. Bolecine, ko je mehur poln in vas tsci na vodo so normalne, ce pa je bolecina prisotna tudi, kadar mehur ni poln je vzrokov lahko vec. Glede na to, da ste imeli ze opravljene preglede pri urologu, bi vam svetovala se pregled pri ginekologu. Sicer pa na daljvao kaj bolj pametnega zal ne morem povedati.

Lep pozdrav, Katarina

Pozdravljeni,

tudi sama imam že od maja podobne težave.
Začelo se je z vročino in bolečim uriniranjem. Ker sem imela test pozitiven na levkocite, mi je zdravnica predpisala fosfomicin dva dni – vsak dan en odmerek.
Po tem sta bolecina ob uriniranju in vročina izginili, bolelo me je pa še naprej.
Naredili so mi sanford in odkrili e coli, ki jo je zdravila s ciprofloksacinom.
Ves čas sem jemala tudi brusnice in poskušala z d manoso. V lekarni mi je rekla, naj jemljem brusnice pol leta.
Ves čas jemanja brusnic me je nenehno peklo v mehurju. Ko sem jih oktobra nehala jemati, sem ugotovila, da me mehur peče, če jem kaj kislega: paradižnik, maline, jagode, brusnice … Če tega ne jem, me ne peče, sicer pa, in to zelo.
Če se izogibam kislim rečem, nimam težav s pekočo bolečino, me pa mehur boli, ko je poln – bolj ko je poln, bolj boli. Če si ga potipam, je kot ena boleča krogla. Izmerila sem si, da me, ko imam v mehurju 2 dc urina ali več začne boleti in potem se bolečina stopnjuje s povečevsnjem količine urina.
Čisto sem že obupana od nenehnih bolečin, ki trajajo že 8 mesecev. Urolog pravi, da je ginekološko, ker je sanford negativen. ginekologinja pa, da je urološko, ker so rodila v redu, razen 2cm velikega mioma na spodnjem delu maternice.
Zelo bam bom hvaležna za namig, za kaj naj bi šlo ali kakšno preiskavo mi svetujete.

Pozdravljeni,

tudi sama imam že od maja podobne težave.
Začelo se je z vročino in bolečim uriniranjem. Ker sem imela test pozitiven na levkocite, mi je zdravnica predpisala fosfomicin dva dni – vsak dan en odmerek.
Po tem sta bolecina ob uriniranju in vročina izginili, bolelo me je pa še naprej.
Naredili so mi sanford in odkrili e coli, ki jo je zdravila s ciprofloksacinom.
Ves čas sem jemala tudi brusnice in poskušala z d manoso. V lekarni mi je rekla, naj jemljem brusnice pol leta.
Ves čas jemanja brusnic me je nenehno peklo v mehurju. Ko sem jih oktobra nehala jemati, sem ugotovila, da me mehur peče, če jem kaj kislega: paradižnik, maline, jagode, brusnice … Če tega ne jem, me ne peče, sicer pa, in to zelo.
Če se izogibam kislim rečem, nimam težav s pekočo bolečino, me pa mehur boli, ko je poln – bolj ko je poln, bolj boli. Če si ga potipam, je kot ena boleča krogla. Izmerila sem si, da me, ko imam v mehurju 2 dc urina ali več začne boleti in potem se bolečina stopnjuje s povečevsnjem količine urina.
Čisto sem že obupana od nenehnih bolečin, ki trajajo že 8 mesecev. Urolog pravi, da je ginekološko, ker je sanford negativen. ginekologinja pa, da je urološko, ker so rodila v redu, razen 2cm velikega mioma na spodnjem delu maternice.
Zelo bam bom hvaležna za namig, za kaj naj bi šlo ali kakšno preiskavo mi svetujete.

Dajmo začet z običajnim pregledom urina, ki naj bo prvi zjutraj, pol pa naprej. Sicer se mi zdi dokaj normalno da boli če ga tipate že kot kroglo….
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,
nekaj časa je trajalo, da sem opravila preiskave, zato se nisem oglasila. Najlepša hvala za odgovor.
Mikrobiološki pregled izcedka iz nožnice je pokazal, da je vse normalno. Ni ne glivic, ne nobene bakterijske okužbe.
V urinu pa so mi našli do 30.000 kolonij bakterij na kubični centimeter – različnih, torej ali 3 ali več različnih vrst. Dala sem prvi urin, vendar ne samo srednjega curka, ampak celotnega in potem od tega prelila tistih nekaj ml za preiskavo. Piše, da bi bilo test dobro ponoviti.

Zdaj sem se en teden izogibala vsemu sadju in nisem imela nobenih težav, danes pa po borovničevem jogurtu s črnim ribezom in malo limoninega soka niti na nogah ne morem stat.
Če pojem jagodičevje, jabolka, paradižnik, čebulo ali kaj podobnega, me tri ure zatem začne bolet – takrat čutim mehur kot nenehno bolečo kepo, ker neznosno peče. Še huje pa je, če se premikam. Pa tudi po urinu tri ure po uživanju prepovedane hrane začutim, da kisel draži sečnico.
Sem si merila pH, in ko imam visok pH, nimam nobenih težav, čim pa pH pade pod 6,5 pa neznosno peče. Ne vem sploh, katero sadje naj še poskusim … Poleg tega pa vsak tak ponesrečen poskus pomeni tri dni neprestanih bolečin in pogosto uriniranje majhnih količin, ker mehur kar naenkrat ne more več zadržati več kot 200ml.
zdaj ko pa nisem en teden jedla ničesar “prepovedanega”, pa me je začelo tiščat šele ko sem imela 7 dc urina v mehurju, ni pa bolelo.
Tako da mi očitno te stvari zelo ziritirajo mehur. Ampak ne vem zakaj?
Zelo vam bom hvaležna za odgovor! Moj zdravnik namreč nima več ideje, kaj bi lahko bilo, je pa pri volji narediti preiskave, ki bi jih vi svetovali. Oziroma zdravljenje, če veste, kaj bi lahko bilo.

Nisem našel podatka… ste ponovili preiskavo urina? Če ne gre prvi curek mimo lončka, izvid res ni uporaben…

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,
pregled urina sem ponovila s srednjim curkom in sem dobila nazaj negativen izvid, torej niso našli v urinu nič.
V tem času sem jedla v glavnem samo meso in krompir in riž in sendviče in pice in so bolečine izginile, a kaj ko sem brez zelenjave in sadja tako zaprta, da z dvema svečkama komaj kaj spravim ven.
Zelena solata s kisom in oljem mi recimo ne dela težav, določen paradižnik tudi ne.
Po 2 jagodah je OK, po 4 me požene lulat. Po 10 borovnicah me enkrat blago požene. Po eni pomaranči me po dveh urah požene 4x v dveh urah, potem se umiri. Po hruški pa me je bolelo 48 ur za znoret. Vse sadje je ekološko.
Ponoči tudi slabo spim, ker me mučijo oblivi vročine in močni krči v nogah, pa tudi prebujal se na dve uri. Če bi to slučajno lahko bilo povezano.

Lepo vas pozdravljam in se vam vnaprej najlepše zahvaljujem!!!

Če je sedaj urin OK in tudi ginekolog meni, da bolečine niso ginekološkega porekla, menim, da bi bil (seveda po presoji odebnega zdravnika) koristen pregled pri urologu.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close