Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine v modih

Bolečine v modih

Spoštovani, lep pozdrav

Že nekaj dni me boli v modih. Gre za topo bolečino bolj s spodnje strani mod, najbližji opis bi bil še “trganje”. Bodobna bolečina, kot če dolgo časa ne pride do izliva semena in te potem boli. Skratka, topa bolečina in čuden občutek tam spodaj. Bezgavke na nogi nisem zapazil, da bi bile otečene, tudi modo zgleda normalne velikosti, morda sta malo bolj topli, a težko rečem. Sile ni.

V modih se mi je taka bolečina večkrat že pojavljala, a zdaj je močnejš in traja že nekaj dni, ne gre le za en dan, zato me malo že skrbi. Kot pravim, natipam nič nenavadnega. Imam sicer 1cm bulico na dnu enega moda že 15 let, bil sem pri urologu in UZ večkrat, pa je menda vodna cista, je pa kar velika, 1 cm. Na istem modu imam tudi že leta varikokelo, saj je to tisto, kar naj bi bile “krčne žile” mod?

Bi lahko me zato trgalo? Samo obe “spremembi” imam že leta in mi načelno ne povzročajo težav.

Edini drug simptom razen bolečine trganja v modih je še da me boli križ, torej zadnji spodnji del hrbtenice.

V modih me bolj boli ko hodim in manj ponoči, ko počivam. Me pa motijo spodnjice te dni, kot da imam vneto kožo, toda nič ne vidim.

Mislite da je lahko kaj hujšega, glede na to, da se nič ne vidi, le boli me? Torzija verjetno ni, ker to sem imel ko sem bil 10 let star (a je bila pravočasno rešena). Je lahko tumor, kljub temu da nič ne otipam? Ali bi bil lahko kronični prostatitis? Pravim, v vsem spodnjem delu imam nekakšen čuden neprijeten občutek, ne znam ga opisati. Kot bi bil vzdražen na bolj neprijeten način.

Imam 39 let.

Pozdrav

Simon.

Spoštovani!

Lahko bi šlo za vnetje mod in bi potrebovali antibiotik. Če so moda boleča tudi na otip, potem pojdite čim prej k zdravniku, ker bi lahko šlo za vnetje. Tumorji, kile in -kele občanso lahko povzročajo bolečine ali porjekcijo bolečine v modih, a potme na otip ne boli.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Na otip me nič ne boli, le trga me, topa bolečina izpod mod. TUdi otipam nič, morda niso grčasta, nobene zatrdline, razen tiste 1cm vodne ciste, ki jo imam že desetletje. Je to potem slab znak?

Simon

Spoštovani!

Ni slab znak. Bolečine so verjetno potem povezane z varikokelo. Zaenkrat samo opazujte.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala lepa. Saj meni so se že pred leti (5 let, 3 leta nazaj) pojavljale čudne zgodbe. TIščalo me je na WC, malo peklo, pa ni bilo vnetje. In tudi bolečina v modih je bila prisotna enaka. To se je vleklo mesece. Bil sem na UZ testisov, razen te vodne ciste in tistim krčnim žilom mod niso našli ničesar. Jaz sem imel pa čuden občutek kot zdaj vse dol čez presredek ali kako se mu reče, od mod proti zadnjici. Na UZ so našli še eno homogeno cisto V SAMEM modu, kar me je prestrašilo, samo sem šel 2 leti kasneje spet na UZ pa je bila identično velika, torej bi bil težko rak. Mislim da takrat pred 5 leti je ostala edina možna reč kronični nebakterijski prostatitis, prostato sem imel res na meji normalne velikosti za svoja leta takrat (36). Meril sem tudi PSA pa je bil zanemarljiv.

Skratka, me lahko trga samo zaradi te 1 cm ciste in “krčnih žil na modih”? Pač polna luna in to? Namreč, zdaj me bolj kot ponavadi, ampak trganje po modih ni nekaj novega zame 🙁 Morda sploh ni iz mod, ampak bolj iz presredka, pa se prenaša. Vedno se pa potem ustrašim, da gre za tumor. Samo zatipam pa nobene spremembe na modih, pa se redno pregledujem.

Simon

Spoštovani!

Za takšna “trganja” tudi brez takih sprememb na žilju pogosto ne najdemo vrzoka ali razloga.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala za vse odogovre. Zdaj sem bral za nazaj pred 2 leti ko sem vam pisal, pa vidim, da sem imel identične znake, kot bi imel vnetje. Malo peče glavica penisa, trganje v modih, pogosto tiščanje na WC. Takrat sem bil na urinanalizi, pri urologu, nič niso našli. Se mi je ponavljalo nekaj časa, od takrat sem imel pa s tem mir 2 leti. Takrat ste napisali, da bi bil lahko nebakterijski prostatitis. Najbolje da čakam da spet mine, če so enaki znaki kot sem jih imel, verjetno ne gre za kaj hujšega?

Spoštovani!

Težko bi šlo za kaj “hujšega”, je pa nepriejetno, če vam ne uspemo psotaviti otipljive diagnoze in vas na hitro rešiti težav.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Meni se dogaja podobno. Star sem 32 let. Pred pol leta so me po športni aktivnosti zažela boleti moda. Splošni zdravnik me je poslal k urologu. Na UZ mod niso odkrili nič posebnega. Nakazana varikokela, manjši izliv tekočine okoli testisov. Nato se mi je v cca. 2 mesecih stanje nekoliko popravilo, so se pa še pojavljali neprijetni občutki okoli mod (dimlje, presredek) na kar sem opozoril urologa. Urolog je pregledal izvid UZ preiskave testisov me pretipal in ugotovil da je vse v redu (trebuh, kilne ovojnice, penis, bezgavke, moda, obmodek..).
Stanje se je izboljševalo, sedaj pa so se zopet pojavili neprijetni občutki, ter občasna pekoča bolečina v dimljah in v presredku, kateri je nekoliko boleč ob močnejšem pritisku (nekje v predelu penisa in presredka). Moda me ne bolijo več. Zopet sem šel splošnemu zdravniku in mu povedal za težave. Posumil je da bi lahko bila dimeljska kila na začetku, čeprav ob obremenitvah ne čutim posebne bolečine. Neprijetnosti se pojavljajo preko celega dneva, mogoče je bolj izrazito po daljšem sedenju, ne izginejo pa tudi ponoči pri ležanju, se pa čez noč stanje nekoliko izboljša. Ali je možno, da bi te težave povzročala kila, varikokela.. ali kaj drugega. Drugače nimam nobenih drugih težav. Uriniram normalno, blato je redno in normalno, sperma v redu… Ali so to mogoče simptomi za kaj drugega, ker sem že zelo zaskrbljen.
Hvala za odgovor.

Spoštovani!

Skoraj zagotovo, se ne bo dalo odkriti nič posebnega, pšrav tako ni kakšne posebne pomoči, da bi bilo težav manj. Sedenju se ne morete izogniti, pri tem pa prihaha do zastoja krvi in tekočine v spodnjih delih telesa in najbrž je že to dovolj za neprijeten občutek.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Ali bi bilo smiselno narediti UZ presredka, dimelj… Ali so to težave, ki bodo minile same od sebe, oz. kaj se da narediti za omilitev težav. Moti me pri delu (imam terensko pisarniško delo), saj mi težave zmanjšajo koncentracijo. Ko te nekaj peče oz. boli potem tuhtaš kaj je s tabo narobe.

Torej nisem sam v svojih težavah :-/ Trganje v modih je res neprijeten občutek, najraje bi si jih kar izpulil. In najhuje je, če človek nima nobene pametne diagnoze. Končno nimam kaj pametnega niti za pokazati. Moda niso rdeča, otečena, semenska tekočina je lepo bela, zatrdlin razen tiste znane nimam… Če bi bilo kaj konkretnega, s čimer se lahko zdravnik ukvarja. Po svoje tudi razumem zdravnika. Kaj naj mi pa naredi 🙁 Samo tole trganje je res neprijetno. Ni ravno tako hudo, da bi se na tla metal, ne morem pa pozabiti in se delati kot da ni nič.

Tudi mene boli presredek med modi in anusom oz. je bolj občutljivo. Zato malo sumim na prostato, ker je podoben občutek kot če bi imel prostato preveč nadraženo, da ni več prijetno. Gospod doktor, ali je možno, da z modi sploh ni nič narobe in bolečina prihaja iz prostate v moda?

Tako kot Boštjan tudi mene ponoči načelno ne boli in zjutraj le malo “čutim” moda. Čez dan pa začne bolj trgati in zvečer. Me je pa denimo včeraj za nekaj ur čisto nehalo, potem pa spet začne. Poskusil sem s toplo kopeljo, z mrzlo vodo, nič ne pomaga. Ja občutek v modih je kot bi mi jih kdo zavijal v primež 🙁 Prebral sem, da varikokela, katero imam precej izrazito (a sem kljub temu uspel postati oče) lahko povzroča takšne bolečine. A zdaj jih 2 leti nisem imel. Prej pa zelo podobni znaki kot zdaj.

Imam kolega, ki je imel raka na modih. Par dni ga je tako trgalo (prej nič), potem ga je pa tretji dan tako bolelo, da je komaj hodil in oteklo mu je modo. Tako da sem pomislil na raka. A meni traja že 10 dni in nič ne oteče. Pa še to. Če bi bil rak, kje bi pa hodil zdaj dve leti? Dvomim, da bi se skrival tako dolgo. Ne vem če me je dve leti nazaj tako trgalo, a trgalo me je in tudi uriniral sem prepogosto in imel podobne težave.

Torej najbolje da doma trpim dokler ne bo ali bolje, ali pa se bo pokazal kakšen konkreten znak, s katerim bo lahko zdravnik “operiral”?

Gospod doktor, iz vaših izkušenj, ali lahko koga bolijo moda pa se potem na koncu ne pokaže nič, hočem reči, da ni prave diagnoze? Pač boli, pa ne najdeš zakaj?

Se opravičujem za daljše pismo, malo sem že obupan.

Simon

Spoštovani!

Možno je, da imate kronično vnetje prostate, kjer se praktično pri vseh preiskavah – razen punkcije – največkrat ne pokaže nič, le boečina v prsredku.

Bolečine v moda lahko izžarevajo celo iz ledvic – pri ledvinih kamnih npr.

Drugače pa je varikokela lahko čisto zadostni razlog za težave, saj preko dneva v venah ostane nekaj več krvi, tekočine je nekaj več tudi v samih modih, in ker so le-ta ovita v tesno ovojnico, pritisk nanjo povzroča to bolečino. Posvetujete se z urlogom za ev. operacijo.

Ni nujno, da varikokela tolik opregreva moda, da bi bili spermijo tako močno upočasnjeni, da ne bi prišlo d ooploditve.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Uz trebuha in pri urologu transrektalni (skozi anus) UZ bi pokazal, če je prostata povečana ali otečena kot pri korničnem vnetju.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Hvala vam za odgovore

Je možno da bi šlo za težave z varikokelo in spermokelo? Čudno da me 2 leti ni kaj dosti bolelo… saj oboje imam ves čas.

Pravzaprav če pomislim, morda to nakazuje na kaj konkretnega. Ponavadi me po ejakulaciji vedno trga v modih nekaj časa (uro, dve), a temu nisem posvečal pozornosti do zdaj.

Pa še nekaj, po spanju zjutraj me te dni ko me trga v modih, trga tudi v nogah in križu, ko se zbudim, sem ves zlomljen. Bi bili lahko ti dve težavi povezani?

Ena stvar je pa čudna, a jo bom vseeno napisal. Skupaj z modi me boli pod levim kolenom, torej na zadnji strani kolenskega sklepa v “jamici”, kjer je mehko tkivo (bezgavke?) Tega vsekakor ne bi povezoval, če ne bi našel zapiska iz leta 2003, ko me je ta problem tudi dajal (le zdaj me bolijo le moda, takrat pa sem moral tudi pogosto brez razloga na WC), kjer imam zapisano, da me boli tudi pod kolenom… Zato sem pomislil, da morda ne gre za naključje. Je pa čudno.

Na slikanju tr. votline zaradi želodčnih težav lansko leto so odkrili, da je prostata na meji normalne velikosti. Kaj to pomeni? Da bo kmalu prevelika? Ali lahko sama tudi uplahne? Ni v primerih prostatitisa nujno, da te ves čas tišči na WC in imaš slab curek?

Oprostite za toliko vprašanj.

Simon

Opazil sem pa še eno reč, pa ne vem, ali je bila tudi prej, ker prej nisem bil tako pozoren…

Na levem modu imam varikokelo in tisto 1cm bulico ki je nenevarna, desno modo imam pa vedno višje od levega. To se opazi ko stojim, ko mi desno modo potegne mnogo bolj gor, kot bi ga mišica bolj privzdignila. Če primerjam na otip obe modi je desno tudi nekoliko bolj čvrsto kot levo, zato mi deluje tudi manjše. Če ga primem v roko, je spodaj napeto, na levem pa manj. Kot sem napisal, kot bi ga nekaj napelo in privzdignilo. To je recimo manj izrazito ko se vležem, ker takrat se modo bolj spusti in sicer je še vedno malce trše od levega, je razlika manjša in ne deluje več tako napeto.

Sem bil pa 2003 na UZ kjer so ugotovili 3.7mm veliko hipoehogeno tvorbu v desnem modu (bila je že leta 2001 na UZ, ne vem pa ali je bila 3.7 mm ali kaj manjša, ker nimam več tistega izvida). Nekje sem takrat prebral, da je večina tvorb V MODU malignih in da ti takrat modo postane bolj trdo. Zdaj pa res nisem več prepričan, če je potem je že od leta 2001 ker ta hipoehogena tvorba je bila že takrat vidna na UZ. Žal se pa ne spomnim, ali mi je desno modo že takrat “vleklo” gor ko stojim in je bilo zato na otip kot bolj trdo in bolj napeto.

Simon

Spoštovani!

Če bi hotel povezati ti dve lokaciji bolečin, bi pomsilil na obliko išijaza, oz. pritiska na živec nekje v hrbtu. Dokazati ali ovreči je to zelo težko. Kaj pove slikanje ledvene hrbtenice in kakšen učinek imajo zdravila proti bolečinam?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Konkretno je težko odgovoriti. Eno modo je navadno više od drugega. Očitno sprememba na modu ni bil Uz sumljiva za kaj drugega – rakastega. Nič otiplivega vam ne vem reči.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

spoštovani!
star sem 16 let in že nekaj časa čutim bolečino v levem modu. Bolečina ni huda, ampak me vseeno moti in sem malo zaskrbljen. Opazil sem tudi da je levo modo malo nižje kot desno.
Ali so te bolečine nekaj normalnega za mojo starost?
Je kaj narobe če je eno modo malo nižje od drugega?
hvala za odgovor.

Spoštovani!

Če je boleče občasno, ne kaže na vnetje, kjer boli stalno, predvsem pa na otip.

Eno modo je navadno nekoliko nižje od drugega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close