Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina živčni zlom in težave z erekcijo

živčni zlom in težave z erekcijo

Spoštovani,

pred 14 dnevi sem doživel živčni zlom. Ob številnih problemih in mojemu stilu življenja, ki ga je spremljalo vse pogostejše pitje alkohola in kajenje trave sem na koncu doživel blokado v erekciji, ki me je na to pripeljala do živčenga zloma. Star sem 31 let in sem v svojem življenju veliko “prežural” (alkohol in trava, parkrat sem probal tudi ekstazi in kokain). Največji problem pa mi trenutno povzroča erekcija. Jemal sem antidepresive nekaj dni na to pa sem njihovo jemanje prekinil. V glavi čutim sedaj nekakšno otopelost, praznino. Pri masturbiranju mi spolni ud sploh ne nabreka več in jutranja erekcija je bila v zadnjih 14 dneh pristona 2 – 3 krat in še takraz zelo nepopolna. Zanima me ali je možno, da sem si uničil z alkoholom in travo v možganih centre za erekcijo? Že zadnje obdobje sem opažal, da mi erekcija slabi in sem se na to ob kajenju trave še bolj obremenjeval s to zadevo. Ali se ob popolnem prenehanju kajenja trave in uživanja alkohola te zadeve v možganih obnavljajo. Sedaj nameravam nadaljevati z antidepresivi, ki ne vplivajo na erekcijo – Coaxil. Ali je možno, da se bo z zdravljenjem živčevja z antidepresivi, ki “primejo” šele čez nekaj časa ta otopelost in praznina v možganih izboljšala in se bo erekcija vrnila? Zelo me skrbi kako naprej? Ali je možno, da je pitje alkohola in kajenje trave uničilo testostoron oz. druge hormone, ki so pomembni za erekcijo? Prej sem bil izredno potenten moški in sem veliko masturbiral in ženske so me nenormalno privlačile, sedaj pa je zadeva čisto obrnjena – zaradi omenjenih problemov se zapiram vase in strah me je ženskega kontakta. Ali se mi lahko s hormonskim zdravljenjem potenca in spolna sla vrne? Hvala za odgovore

Spoštovani!

K motnam erekcije sta najbrž največ prispevala trava in depresija. Delno verejtno tudi telesan izčrpanost ob alkoholu. V nekaj ednih bi se moralo razpoloženje spremeniti. Odtegnitev trve pa utegne še dolgo usodno motiti spanec, razpoloženje in ev. tudi erekcijo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close