Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina POLIP ŽOLČNIKA

POLIP ŽOLČNIKA

Pozdravljeni.

Pišem Vam, ker bi rada izvedela nekaj več o mojem problemu. Gre pa zato, da so mi na UZ trebuha povedali, da imam polip žolčnika. Zanima me, če mi lahko poveste kaj več o tem, zakaj nastane, kakšne so možne posledice. Zanima me tudi, če je to kakorkoli povezano z jetri (ker mi je sicer že nekaj časa nazaj zdravnik povedal, da jetrna slika ni čisto uredu, os. zdravniku se pa to ni zdelo tako pomembno.) Za zaključek pa naj napišem še to, da jemljem Lamictal.
Zelo bom vesela, če mi boste odgovorili in mi povedali kaj več o tem.

Lepo Vas pozdravljam,
Barbara

Spoštovani!

UZ velikokrat pokaže “zamaščena” jetra, kar ni bolezensko stanje samo po sebi, je pa lahko opozorilo, da so jetra bolj obremenjena z zdravili, alkoholom. Pri vas bi to lahko bil lamiktal. Zadevi ob normalnih jetrnih encimih ni potrebno posvečati posebne pozornosti. Po mojem vedenju polipa v žolčniku ne bi povezoval z najdob na jetrih. Polip je pogosto slučajno odkritje in niti ni nujno znak česa bolezenskega. Lahko je posledica vnetja. Druge možnosti praktično ne pridejo v poštev. Da bi zmanjšali zaskrbljenost zaradi ev. možnosti, da gre za raka, je smotrna kontrola na 1 do 2 leti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close