Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Spermiogram

Spermiogram

Spoštovani!

Rad bi šel na pregled kakovosti sperme. Star sem sicer 19 let, nimam punce sicer in tudi še vsaj deset let ne nameravam imeti otrok. O plodnosti bi se rad prepričal, ker sem v petkovem Delu zasledil članek, v katerem je omenjeno, da debelost in alkohol uničujeta sposobnost mod za proizvodjo kvalitetnega semena, in ker sem sam svojčas veliko pil in bil prekomerno debel (40kg), in tako dvomim v svoje ploditvene sposobnosti. Ker bi rad te zadeve razjasnil, bi rad opravil pregled. V sosednji izbi tega foruma

so me nahruhili, da sem egoist in da bi zaradi tega podaljševal čakalno vrsto parov, ki si zares želijo imeti otroka. In bojda še bolj oškodoval blagajno slovenskega zdravstvenega sistema. Kaj pravite vi in kaj naj bi rekel splošni zdravnik, h kateremu bi moral iti po napotnico.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Plodnost posameznika je popolnoma irelevantna, pomemban je plodnost para, ki želi spočeti otroka. V primeru, da v določenem času, ko si par prizadeva spočeti otroka ne pride do zanositve, pridejo na vrsto preiskave za odkrivanje neplodnosti. Med prvimi je spermiogram, ker je najlaže izvedena preiskava. Torej nisi kandidat za kaj takega.

Če bi želel preveriti svoj spermiogram, ti ga bodo, domnevam, naredili samoplačniško na ginekološki kliniki ali pri zasebniku v Ljubljani, kjer se ukvarjajo z neplodnostjo.

Ne gre toliko za egoizem kot za običajne skrbi, ki jih ima praktično vsak moški.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Kam naj se obrnem za pregled sperme? Kje dobim naslov?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani!

Ginekološka klinika ali zasebna ambulanta dr. Reš.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
Zanima me kako je trenutno pri ZZZS-ju glede napotnic za spermiogram? Ker osebna zdr. mojemu partnerju noce napisat napotnice. Ces rabi neko potrditev s strani mojega ginekologa,kar mi pa ni logicno. Hvala!

Pozdravljeni, omejitve mi niso poznane, povprasqte pa lahko kar na zzzs
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close