Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Pretegnjena kita ali kaj drugega?

Pretegnjena kita ali kaj drugega?

Pozdravljeni g. Kersnik!

Pod levo pazduho se mi je vnela lojnica in tako so mi kirursko odstranili le to oz. naredili vrez (na zivo, brez injekcije, samo posprickali so s hladilnim gelom) in zarezali kaka 2 cm in scistili zadevo. Vse lepo in prav, ni me kaj mocno bolelo. No potem smo cez kak teden sli smucat in sedaj me je zacelo pod tole roko mocno boleti. Pravijo, da to ni od tega posega ,temvec da bi si naj pretegnila kito…??? Izgleda pa tako, da ko to roko dvignem je opazna izbokla zila-morda je to kita in ne zila???Ne vem….in tudi ko roko mocno iztegnem ali npr. hocem po kaj seci npr. na omaro s to roko, me mocno boli.

Kaj pravite vi, kaj bi le to lahko bilo?

Lp, Kora

Spoštovani!

Potipajte, če ni zatrdelo, ker bi lahko šlo za trombozirano veno, kar bi ob takem vnetju lahko bilo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Zatrdelo ni, je pa vidna tale vena oz. kita?? Ne vem ali gre za veno ali kito? Je pa res , da bolecina pocasi pojenja. Zadnje case me zelo srbi tudi koza (predvsem spodnji del nog), tako da se spraskam do krvi in dermatologinja je rekla, da gre za nevrodermitis. Dala mi je tudi eno zelo vlazilno kremo in tablete Flonidan. Ali bi to dvoje lahko bilo kako povezano?

Kaj naj storim? Eni pravijo, da me roka boli zato, ker so mi vrezali tole lojnico in sedaj ko se je to skupaj zaraslo se mora tale kita-vena nazaj nategnit-raztegnit. Kaj menite vi?

A bi to bili lahko znaki tromboze, sladkorne? Stara sem sele 26 let.

Hvala za odgovor še enkrat in lep pozdrav!

Kora

Pozdravljeni g. Kersnik!

Žila-ne vem ali morda kita-je zelo izbokla navzven v primerjavi s pazduho pod drugo roko, kjer sploh ni vidna….torej bistvena razlika. Bolecina je malo pojenjala ampak se vedno jo cutim, ko zelim npr. doseci nek predmet in se moram “stegnit” z roko po to stvar ali ko jo iztegnem navzven.

Napisali ste mi če je zatrdlina? Zila je taka bolj trda , se posbej takoj pod pazduho kjer je tako izbokla, ampak ni pa nekam zelo mocno trdo. Ce roko drzim na doloceno mesto obrnjeno se vidi tzudi kot nek kanalcek po roki oz. kozi….kaj pomeni TROMBOZIRANA VENA? Da gre za trombozo??? A moram nujno k zdravniku ali bo to po dolocenem casu izginilo in se mi ni treba bati ? Strah me je, da ne bi slo namrec za kaj hudega.

Hvala se enkrat in lep dan Vam zelim, Kora

Spoštovani!

Ker res ne vem natančno, kaj je opaziti, vam predlagam, da tole le pokažete zdravniku.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

Sprememb na koži nog ne bi povezoval s tem. Še vedno bi najprej izključil ev. trombozo, pa čeprav na nenavadnem mestu. Seveda bi lahko vlekla tudi brazgotina, česar pa brez pregleda ni mogoče ločiti od drugih stvari. Tudi sama brazgotina je odvisna od velikosti in globine posega.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

mene zanima kaj je treba nardeit če imaš na nogi pretegnjeno kito

Spoštovani!

Na to nimam odgovora, ker ne vem, kakšne težave imate.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni,
zanima me, kako ste rešili potem s to kito oz. žilo. Namreč imam isto težavo in nevem če je od kakšne poškodbe (telovadbe) ali kaj drugega. Pod levo pazduho se mi vidi zila oz kita (nevem kaj je), ki sega potem pod dojko. Ko se hočem pretegnit, me tukaj zategne in zaboli. Kako ste vi rešili zadevo? Prosim tudi za mnenje g. Kersnika. Stara sem 29 let, v družini nimamo bolezni povezanih s takšnimi stvarmi.

Pozdravljeni,
na žalost mnenja cenjenega kolega ne moremo več dobiti, je mnogo prezgodaj umrl.
Zadevo pokažite zdravniku. Iz opisa ne mored dobro svetovati. Imam premalo podatkov in pregled je tudi potreben.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close