Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Siljenje na bruhanje

Siljenje na bruhanje

Spoštovani dr.Kersnik, najprej naj se vam zahvalim za odgovor pred nekaj meseci, saj se je moj oče po vašem jasnem in nedvoumnem nasvetu le odločil za operacijo – by-pass na stegenski aorti. Operacija je uspela, potem je bil še v zdravilišču in zdaj je vse O.K.. Še enkrat hvala.
Tokrat imam sama problem, ki traja že kakšne tri mesece. Zelo pogosto me sili na bruhanje. Zob si skoraj ne morem več umivati, ker začnem takoj “goltati”, ko dam ščetko v usta. Zjutraj imam seveda prazen želodec in ne bruham, vendar se mi želodec tako krči, da sem vsa solzna. Sili me na bruhanje vsak močnejši vonj – ne nujno smrad, goltam, ko pripravljam surovo meso za kuhanje, ko zagledam npr. gnilo čebulo ali solato, pa tudi, ko si brišem oprane lase z brisačo (zaradi vonja brisače po mehčalcu). Da ne govorim o kašlju. Vsak najblažji kašelj se konča s siljenjem na bruhanje, če je kaj v želodcu, tudi bruham. Zanima me, če se vam morda znano, od kod ti simptomi. Začeli so se kar naenkrat, vsaj meni se zdi, da brez pravega povoda. Aja, na bruhanje me sili tudi, če sem nervozna ali me je česa strah.
Hvala za odgovor in lep pozdrav.
Eva

Spoštovani!

Veseli me, da se je z očetom tako dobro uredilo.

Pravzaprav jasnega in nedvoumnega odgovora za vaše težave ne vem, a bi na vašem mestu, če je stanje res tako neprijetno, kot ga opisujete, opravil gastroskopijo, da bi videl, če je z želodcem vse v redu. Težko najdem druge možne povezave, ki bi se lahko nanašale še na kronično vnetje nosu, ali na kakšno motnjo v podaljšani hrbtenjači, kar pa je že precej eksotična in manj verejtna možnost, saj bi bile težave najbrž veliko hujše in manj povezane z zunanjimi dražljaji.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Tudi sama sem Vam pred časom pisala zaradi podobnih težav. Mislila sem že, da sem edina, pa kljub temu nisem.

Stara sem 23 let in imam že 3 leta težave z želodcem. Vse se je začelo z odkritjem bakterije HP, 3 x zdravljenjem preden se je bakterija uspešno odstranila, jaz pa sem in še vedno imam težave. Vsak dan skoraj čutim slabost, zatorej je izbor hrane, ki jo prenesem, zelo ozek. 3 x sem bila na gastroskopiji, kjer pa niso odkrili nič posebnega. Na rtg slikanju z barijem so ugotovili, da imam povešen želodec, ki se nahaja v nivoju male medenice. Tudi jaz imam težave z vonjavami, ki pa so se mi začele pred 1 letom. Kar naenkrat. Ne prenesem močnih vonjav, predvsem sredstev, ki vsebujejo parfum – mila, deodoranti, kreme, mehčalci, pralni praški,laki za nohte,… Kar se tiče živil – je res, da imajo nekatera prav neprijetne vonjave, a me ne motijo toliko kot zgornje. Tudi razne kemične snovi – razna čistilaizpušni plini iz avtomobilov in tovarn, bencin, … mi povzročijo hudo slabost in siljenje na bruhanje. Moje življenje postaja zelo oteženo zaradi pravkar naštetega in zelo dobro razumem Evin položaj.

Dr. Kersnik – imate še morda kakšno idejo zame – kaj storiti in od kod to pravzaprav izvira, saj nekoč nisem imela teh težav.

Hvala v naprej

Tanja

Spoštovani!

Tole s povešenim želodcem je zapletena in težko rešljiva zgodba. Kako se vam je to zgodilo? Ali ste veliko shujšali? Niti ne vem, ali je možno s kirurškim posegom, želodec v vašem primeru “dvigniti”. Na žalost nimam kakšne uporabne ideje za vaše težave. Sem premišljeval kar nekaj časa, a se mi ne porodi nič takega, kar bi vam lahko bistveno spremenilo vaše življenje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani dr. Janko Kresnik!
Imam veliko težavo. Že kak teden mi je nepretrgano slabo. Bruham po vsakem obroku, privzdiguje mi in včasih “ne pridem do wcja”. Pomagajte, ker ne zdržim več nenehnega siljenja na kozlanje!

Pozdravljeni,
na žalost profesorja Kersnika ni več med nami. Verjetno ste to spregledali.
Skušala vam bom odgovoriti. Slabost in bruhanje sta posledica bolezni, a spremljevalca tudi nekaterih fizioloških stanj, ko je na primer nosečnost. Če noseči niste, bi vam svetovala, če se bruhanje v 1 tednu ni nehalo, da greste k osebnemu zdravniku na pregled. Lahko gre za banalno virusno okužbo, morda pa tudi za kaj resnejšega. Tega ne morem vedeti. Samo kakšna dieta in fitoterapija morda nista dovolj.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close