Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Polinevropatija

Polinevropatija

Prosil bi za vase mnenje o tem, ali je polinevropatija ozdravljiva bolezen in kaksna je prognoza?
Hvala za odgovor!

Spoštovani!

Če je alkoholna, se jo da znatno omiliti, če je avtoimuna ali povirusna skoraj v celoti, če pa je diabetična, pa se jo da zadrževati, da ne napreduje prehitro.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Prosil bi vas se za odogovor, kako sploh nastane ta bolezen in kaksne nacine zdravljenja priporocate.

Spoštovani!

Sporočiti morate, kakšno obliko polinevropatije imate.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Spoštovani.

Stara sem 50 let.v letu 2017 so mi opravili EMG zaradi mravljinčenja nog.Pokazalo je blaga okvara živcev na obeh nogah.Dg: neopredeljena polinevropatija.Ne pijem ne kadim krvni sladkor vredu.Imam 168/ 56kg.Vsi opravljeni izvidi vredu.5 mesecev sem imela Medrol – od mravljinčanja so me bolele noge.Bolečine po Medrolu so minile a mravljinčenje pa je ostalo.Sedaj postopoma z Medrolom zaklučujem,ker nimam bolečin.Dodatno pa imam B komplex.
Zvečer s težavo zaspim od mravljinčenja zato vzamem Xanax 0,25mg.Vem,da dolgoročno ni vredu.Imam kožni lupus – revmatolog mi je omenil,da je polinevropatija prisotna pri sistemskemu lupusu.To traja že 2 leti in se bojim,da bo še slabše.Moram pa povedati še to,da ne smem uporabljati klime ali da bi bile nogi hladni,ke je še slabše.
Kaj mi svetujete?
Lep pozdrav.

Pozdravljeni, žal vam ne morem svetovati drugega, kot da upoštevqte navodila zdravnika, ki vas zdravi. Dolgoročna uporaba pomirjeval dejansko ni priporočljiva zaradi zasvojenosti in vedno manjše učinkovitosti. Glede na odmerek in trajanje delovanja, bi verjetno lahko zaspali brez njega ali z drugo, manj problematično terapijo

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.
Objava čaka odobritev

New Report

Close