Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Kri v blatu

Kri v blatu

Spoštovani! V zadnjem času pogosteje opažam tanko sled sveže krvi na toaletnem papirju po opravljanju velike potrebe. Pred letom in pol sem imela zaradi tega prvi proktološki pregled, na katerem ni bilo opaziti posebnosti. Pred meseci sem imela ponovno pregled in so diagnosticirali analno razpoko. Boleče sem iztrebljala zgolj enkrat, sicer pa ob krvavitvi ni prisotnih nikakršnih bolečin. Čez dobro leto bom imela predvidoma še kolonoskopijo. Me pa še vedno skrbi ta občasna kri na papirju. Ali je mogoče, da analna razpoka ne boli? Ali se lahko pozdravi tudi sama od sebe brez zoprne masaže? Ali bi bilo pametno ponovno obiskati osebnega zdravnika? Hvala za pomoč že vnaprej. Lep pozdrav!

Pozdravljeni, tezava kot jo opisujete dejansko najbolj spominja na analno razpoko in ni nijno da boli pri vsakem odvaja ju, vsekakor pa je smiselna tudi kolonoskopija da izključi kakrsno koli krvavitev visjih delov crevesa
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani!
Hvala za odgovor. Zaskrbljena sem, ker so krvavitve vse pogostejše brez kakršnihkoli bolečin, olonoskopijo pa bom po vsej verjetnosti imela šele čez dobro leto? Ali lahko tako dolgo čakanje na pregled povzroči, da bi se razvilo kaj hujšega, če je vzrok krvavitve kje drugje? Kako naj ukrepam? Lep pozdrav!

Ne vidim prave potrebe da bi na koloskopijo čakali več kot eno leto saj pri vseh izvajalcih čakalne dobe niso tako dolge
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close