Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Angina in bezgavke

Angina in bezgavke

Pozdravljeni,

po 4 dneh od opaženih povečanih mandljev z gnojnimi pikicami, brez vročine, z glavobolom, in rahlo oslabelostjo sem dobila pri zdravniku Ospen. Bezgavke na vratu so bile povečane, na ta danko sem začela jesti antibiotik, zvečer še bolj občutno. Ta večer pa sem opazila tudi povečane ingvinalne bezgavke na obeh straneh, medtem ko podpazdušnih nisem zatipala. Ali je to normalno, da so pri angini poleg vratnih povečane tudi ingvinalne bezgavke? Je možno enostransko boleče ingvinalne bezgavke zamenjati za bolečino v jajčniku?

Bi mogoče lahko bilo krivo to, da me je dan ali dva preden sem zbolela (po izpitu in neprespani noči) na cca 30 minutnem sprehodu malo prepihalo in sem bila najbrž premalo oblečena čez noge (samo pajkice)? Takoj naslednji dan sem namreč po eni nogi in v področju pripadajočega jajčnika čutila topo bolečino, podobno kot pri muskelfibru. Sem se pregrela pod odejo in mislila da je minilo, potem pa angina in po parih dneh spet ta občutek “muskelfibra” samo v tisti nogi ter hkrati s pojavom povečanih vratnih bezgavk sem odkrila tudi povečane ingvinalne bezgavke. Naj povem tudi, da so se po 1 dnevu jemanja Ospena bolečine v tonzilah občutno zmanjšale, velikost tonzil pa samo malo.
Skrbi me namreč, ali so moja opažanja normalna ali bi lahko bilo še kaj drugega narobe poleg angine. Najlepša hvala za vaš odgovor!

Pozdravljeni, če imate dilemo, ali tipate boleče bezgavke ali jajčnike, mislim, da bi bilo koristno, da jih otipa zdravnik. Pri angini se praviloma povečajo le bezgavke, ki pokrivajo to področje (in ne ingvinalne). Tipanje in ocenjevanje bezgavk terja precej izkušenj in bi bilo škoda, da se strašite kar sami.
lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close