Najdi forum

gripa?

Lp,
prosim za mnenje.
Ze 5 dni imam vrocino, zacelo se je tako da me je nenadoma pricelo boleti celo telo. Prve tri dni je bila rahla vrocina, od 37,4 do 37,6. Grlo me ne boli, kasljam edino. Vcasih med dnevom ni bilo temperature, potem spet. Vceraj ponoci sem jo imela 38,5, danes 37,6. Misice in sklepi me se vedno bolijo, sem brez energije. A je to gripa? Bi bilo smiselno pregledati kri? Ali naj pocakam…Ker zdravnika kjer trenutno zivim nimam, je 300 km proc v rojstnem kraju.

Lahko bi bila gripa ali neka druga virusna okužba, dejansko to veliko ne spremeni, saj je ukrepanje pri obeh podobno
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

In kakšno je ukrepanje? Jaz vročino že tretji dan, ponoči sem kar malo blodnjava, močan glavobol, počutje pa za umret. Se mi zdi, da ne bi zdržala v čakalnici, tako sem zanič. Kasljam tudi, ponoci nos zamasen. Ponoči je bilo 38,4 vročine. Sicer je moja stalna temperatura 35,1 do 35,5. Kaj predlagate? Hvala za odgovor.

Pri gripi je ukrepanje praviloma zgolj počitek, zbijanje temperature in uživanje dovolj tekočine, pa seveda blaženje vseh ostalih morda motečih simpromov. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Še enkrat pozdravljeni. Danes sem bila pri zdravniku. CRP 31, leukociti 5,7, trombociti 129 (ref.150-410), eozinofilci 0,2 (ref.1,0-6,0). Ali izvidi kažejo na bakterijsko vnetje? Sem astmatik in mi nenormalno piska in zastaja sluz. Sicer je dr.mnenja, da je gripa. Pred sabo imam škatlico sumameda. Naj vzamem?

Zdravo, ne, izvidi ne kažejo na bakterijsko okužbo in gre najverjetneje za viruse. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close