Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Hujšanje

Hujšanje

Pozdravljeni
Pišem vam ker sem v zadnjem letu izgubil cca 10kg in nisem siguren zakaj.
Namreč do pred 1 letom sem se stalno redil, kljub temu, da je bil vnos hrane majhen (glavni, obrok, rogljiček in majhen sendvič). Večinoma je bilo tako, bilo pa je precej tudi stresa in negotovosti. Lani sem imel tako 92kg (183cm).
Potem se mi je življenje precej spremenilo, umirilo, začel sem jesti dosti bolj zdravo in so kilogrami upadali postopoma. Pred 2 meseci pa se je začel malo večji upad kilogramov. Pojavile so se mi določene težave z želodcem, kislina helicobakter in motena prebava. Ob vsem tem sem izgubil 4kg v mesecu dni. Imel sem tudi zdravljenje z antibiotiki in sedaj je stanje normalno. Nimam več težav z želodcem ipd.. Kilogrami pa se vedno upadajo, kljub temu da jem več kot pred 1 letom. Jaz se namreč počutim popolnoma zdrav in tudi zdravnica je istega mnenja. Nisem imel nikoli večjih zdravstvenih težav, krvna slika je normalna, kot vse drugo. Skrbijo me samo kilogrami, ki nihajo in me zanima če imate vi kakšno idejo, zakaj bi se to dogajalo.
Zdravnica pravi, da gre za čustvene težave, katere pa trenutno nimam.
Sem pa res vsake toliko zaskrbljen ko stopim na vago.

Lp

Predlagam da se vsakodnevno tehtate, zjutraj, zapisujete vrednosti in zapisujete vse, kar ste pojedli in popili in koliko športali, to bo dobra evidenca za primerjavo vnosa in porabe kalorij v povezavi s spremembo telesne teže

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close