Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Dolgotrajni kašelj, bolečine,povečane bezgavke

Dolgotrajni kašelj, bolečine,povečane bezgavke

Pozdravljeni,

lepo prosim za nasvet kaj bi se lahko z mano dogajalo. Več kot 3 tedne že kašljam,večinoma dražeč, suhi kašelj. Ves čas imam tudi malo vročine, do največ 37.5 prve dni, nato pa vsak dan med 37-37.3. Sicer imam nizko temperaturo, okrog 36. Pred 3 tedni je kri pokazala virozo,saj so bili le monociti povišani. Kasneje sem dobila predpisano Nolpazo, da bi naj to bilo od refluksa. Tablete niso pomagale. Bila sem napotena k pulmologu, ki je slišal poke in hropenje, rtg pljuč je bil ok. Ugotovil je hud bronhitis in mi predpisal Macropen, katerega pa nisem dobro prenesla, ker sem bila vsa omotična, popolnoma brez apetita, zelo so se mi vnele dlesni in po 2 dneh jemanja sem dobila srbečico. Tako sem morala prenehati z jemanjem. Sicer sem alergična na penicilin
Vceraj so me zato napotili na odvzem krvi, ki je vse v mejah normale, le eozinofilci so malenkost pod normalo 0.9 (ref.vred. 1.0-5.0), MCHC pa nekoliko zvišan 350 (ref.vred.do 340). Imam tudi stalno povečane bezgavke, ki so se mi zdaj še posebej povečale. Sicer se slabo počutim, sem utrujena,brez energije, bolečino v križu in stalno prisotno bolečino v sredini prsnega koša med spodnjim delom prsmi, nimam apetita, če pa že jem pa se zelo hitro nasitim. Tudi drisko imam že 2 dni.
Ali bi lahko to bila atipična pljučnica, pa se na rtg pljuč ne vidi? Je to sploh možno? A se na rtg pljuč vidijo povečane bezgavke?
Moja soseda je pred leti zbolela za limfomom in je tudi sama imela podobne znake. Ker sem celiatik, imam potrjena protitelesa za Epsteinbarr virus in sem se zdravila za Helicobacter pylori bakterijo, sem v bolj rizični skupini, kot berem.
Lahko si mislite kako sem zaskrbljena. Stara sem 40 let in imam 2 majhna otroka v vrtcu. Groza me je, kaj se to z mano dogaja. Ne vem na koga se obrniti, kakšne preiskave opraviti, da bi se ugotovilo kaj mi je. Pred 3 leti mi je umrl oče zaradi možganskega tumorja. Mogoče bi še danes bil živ, če bi prej ugotovili njegovo stanje. Verjetno razumete mojo stiskp in skrb,predvsem zaradi mojih otrok, ki rabijo zdravo mamo.
Lepo prosim za odgovor na moja vprašanja in nasvet kam se obrniti.
Iskreno se zahvaljujem za vašo nesebično pomoč in vas v pričakovanju odgovora lepo pozdravljam

Pozdravljeni, sedanja telesna temperatura steje za normalno in ne za vrocino, kaselj se po prebolelih okuzbah lahko zavlece tudi za dva meseca in sam po sebi ni razlog za preplah. Menim da ste pretirano zaskrbljeni in da lahko zaupate obravnavi vašega zdravnika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, sedanja telesna temperatura steje za normalno in ne za vrocino, kaselj se po prebolelih okuzbah lahko zavlece tudi za dva meseca in sam po sebi ni razlog za preplah. Menim da ste pretirano zaskrbljeni in da lahko zaupate obravnavi vašega zdravnika. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Imam iste težave in isto me skrbi. Ta skrb me ubija…
Če boste prišli do kakšnega zaključka lepo prosim sporočite. Srečno in hvala!

Da bi se pa pogovorili o morebitnih psihičnih vzrokih in jih zdravili, vam pa ne diši preveč?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close