Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolečine in utrujenost

Bolečine in utrujenost

Spoštovani,

Stara sem 40 leti in imam kup težav. Res je, da sem skoz pod nekim stresom, pa vseeno se mi zdi, da je z mano neki narobe. Močno me bolijo kosti, mišice, predvsem na nogah in na rokah. Takšne bolečine imam že vrsto let (vsaj 15), zadnje mesece pa so te bolečine dnevno prisotne. Imam občutek, kot da bi mi nekdo vlekel mišice, grizel kosti… ne znam dobro opisati. Občasno imam v teh delih tudi mravljince. Na obeh straneh telesa, mogoče levo malo bolj. Vse to pa zadnje čaše spremlja še neprestana rahla slabost, čuden občutek v očeh, težave s koncentracijo in nora utrujenost. Zjutraj se zbudim sem še kar ok, potem pa počasi začnejo bolečine in utrujenost. Laboratorij je ok, ščitnica tudi. Ker so me zelo bolele meče, so mi delali ultrazvok in je tudi ok. Ekg tudi ok. Vedno bolj me skrbi, da imam neke vrste raka ali kakšno resno bolezen (multipla skleroza recimo). Naročena sem na pregled k revmatologu, če bo kaj pokazalo… drugo pa res ne vem več kaj naj naredim. Res je, da sem športno neaktivna, nekaj kg preveč, pa vseeno menim, da to ni glavni razlog… Prosim za pomoč. Hvala. Leonida

Pozdravljeni, res ne vem kakšno vrato raka bi imeli v mislih in kaj vas sponinja na multiplo sklerozo. Glede na trajanje in opis, je ena od možnosti fibromialgija, a vrez pregleda seveda nikakor ne bova prišla do diagnoze. Pa seveda obvezen dodatek tesnobe ali depresije. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni

Moje stanje ne gre nič na bolje… vendar močno na slabše.
Že kar nekaj tednov imam rahlo povečano vročino… 37,2 do 37.5. Boli me prsni koš in močno kašljam.
Bolijo me tudi ledvice.
Zdravnik je pregledal kri, urin, ekg… vse ok.
Jaz sem pa res čisto zanič… komaj kaj uspem narediti, ker se takoj utrudim in spotim.
Ubija me ta utrujenost in vročina… vse te bolečine.
Prosila sem za slikanje pljuč, pa pravi da ni potrebe.
Samoplacnisko grem na uz ledvic.
Jaz sem že čisto obupana in zmucena od vseh težav in misli na raka, da res več ne vem kaj naj naredim.
Hvala za vsak nasvet!

Nikoli ne gre zanemariti morebitnih psihičnih vzrokov težav
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni,

Verjamem, da lahko psiha naredi marsikaj in res je, da sem že tako prestrašena pred neko hudo boleznijo, da bom že samo od tega zbolela.

Po drugi strani pa ne vem, če lahko samo od psihe tako kašljam, da pljunem ven kar svežo kri.

Bila sem tudi na bioresonanci, ki pravi, da sem trdnega zdravja, da imam sicer zamešene sinuse, sluhovode, pa neki s trebušno slinovko… nič kaj hujšega in kar bi imelo večjo povezavo z vsemi mojimi težavami.

Ne vem… res ne vem kako se naj spravim v neko normalno zdravstveno stanje.

Ta teden začnem z jogo… če bo kaj pomagalo… ne vem…

Upam, da je res samo psiha!

Bioresonanca vam je rekla, da imate zamašene sinuse? Joga jih ziher ne bo odmašila, ne vem pa, koliko pomaga pri zdravstvenemu stanju. Čisto verjetno res ne kašljate od psihe, ampak to ne bi smela biti posebna diagnostična težava pri pravem zdravniku (in ne nekem bio- zdravniku), zdravljenje zaskrbljenosti oz tesnobe pa je prav tako doma v ambulanti naše “zahodne” medicine

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Joga naj bi pomagala pri umirjenju, pri dihanju… glede na to, da bi naj bil vzrok mojih težav psiha.
Čeprav ne vem kako lahko od psihe noro kašljam, imam prav globok kašelj, celo izpljunem svežo kri, me boli prsni koš (topa bolečina), imam vročino 37.2 -37.5, sem noro utrujena, takoj se zelo začnem potiti… in to že traja več kot mesec…
Med spanjem se tudi težko obrnem na bok, ker me bolijo pljuča (oz. prsni koš).

Ampak za slikanje pljuč to ni menda… pridem samo do laboratorija, ki pa je bp.

Narobe ste me razumeli, menim da najverjetneje NE kašljate od psihe, v prsnem košu vas lahko boli tudi od kašlja

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close