Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Izvid krvi- mnenje

Izvid krvi- mnenje

Pozdravljeni, zanima me vase mnenje glede nastetih parametrov- ker odstopajo od referencne vrednosti. Stara sem 47 let. Hvala
ck-4.70 ( ref. Pod 2,41)
S- mioglobin- 70( za zenske pod 33)
Jetra:
Ast: 0, 70( do0,52)
Alt 0,60 ( do 0,56)

Jem zdravo, ne pijem alkohola, ostali parametri iz krvne slike niso povisani oz. ne odstopajo veliko od ref. Vrednosti. Pocutje ni dobro.

Kot vedno, izvidi sami po sebi ne pomenijo nič, kaj so iskali?

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Iscejo vzrok, oslabelosti misic, z misicami imam problem, skeletnimi. ( vrat, ramena). Vcasih imam povisan SR (38) ce telovadim.

Naj se dodam, da ze nekaj let imam zvisane vse nastete parametre. Ck in mioglobin pa sta se pred casom mocno povecala.

Naj se dodam, da ze nekaj let imam zvisane vse nastete parametre. Ck in mioglobin pa sta se pred casom mocno povecala.

Z misicami imam pribleme( predvsem vratne, hrbtne) iscejo vzrok. Imate morda vi kaksno idejo glede vzroka? Ce telovadim se mi SR poveca ( na 33-38).

Spoštovani,
mene pa zanima, zakaj vedno pravite, da vrednosti same po sebi ne pomenijo nič. Sicer razumem, kaj naj bi to pomenilo, a na primer, moja zdravnica želi, da dam kri in urin vsako leto (moj oče je imel diabetes 2), pa tudi v službi imamo pregled vsakih 5 let. Zdi se mi logično, da je človek zaskrbljen, če se od enega do drugega pregleda kakšna vrednost spremeni izven mej normale.
Hvala za pojasnilo!

Posamexne vrednosti imajo pomen v preventivi nekaterih bolezni, večinoma pa preiskovanje kar v tri dni nima pomena in drži da minimalna odstopanja posameznega parametra, ne da bi sploh kaj zares iskali, ne pomeni nič. Raziskovanje zdravstvenega stanja gre v smeri pogovor, pregled in šele nato ciljane preiskave, ko vemo, kaj želimo potrditi ali izključiti. Lp

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Najlepša hvala za pojasnilo! Lp

Objava čaka odobritev

New Report

Close