Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Bolniška

Bolniška

Dober večer,

zanima me, kako se opredeljuje konec bolniške. V službi me že fajn postrani gledajo.imam (iz občasne, nato lažje sem z leti prišla na zmerno) astmo, jemljem vsa zdravila, vse,.. ki se ob virozah in mrazu vedno hudo zaplete, medrol, ab,… in zdravljenje traja tedne… Letos sem že drugič na bolniški, zdaj dva tedna in nič še ne kaže na konec.
Običajno pri zdravniku po parih tednih sama prosim za zaključek, pa ne vem, ali je prav ali ne, ker se ob naslednji virozi zgodba ponovi. Tudi po 7,8x letno. Sploh pozimi, jeseni in zgodaj spomladi. Hja, celo leto 🙂

Sicer prihajajo vsi sodelavci po virozah še s fajn kašljem po parih dneh ali maksimalno tednu nazaj, takoj ko nimajo vročine, jim zdravnik zaključi stalež, in noben ne razume, da pa jaz žal fajn zbolim, se mi zdi, da me imajo za simulanta z dobrimi vezami.

Ali delam jaz ali sodelavci narobe? Ali vsi prav? Koliko je povprečna bolniška pri astmatikih z zapleti?
Hvala.

Trajanje bolniške je odvisno tudi od vrste dela in ne zgolj od diagnoze. Praviloma se s pacienti dogovorimo, kdaj bi bili sposobni za delo in kdaj se je na delo varno vrniti, zato nekega pravila ni. Čeprav je dokončna odločitev o upravičenosti in trajanju bolniške zdravnikova, praviloma ne silimo bolnikov da ostajajo doma, če delo ne vpliva na potek bolezni in je varno
Lep pozdtav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close