Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Nosecniski diabetes – vrednosti na tesce + po obremenitvi z glukozo

Nosecniski diabetes – vrednosti na tesce + po obremenitvi z glukozo

Pozdravljeni,

bila sem na OGTT, moja vrednost na tesce je bila 4,6 (v nekaterih prejsnjih izvidih krvi je bila 4,2 – mesec nazaj), poskocila pa je po 75g glukoze, in sicer po cca. 50 minutah – vrednost 11,5. Seveda sem dobila diagnozo nosecniski diabetes. Ze vsaj 5 let jem izredno zdravo, pestro in pisano hrano s premisljenim razmerjem makro hranil, obcasno se prekrsim z belo moko ali sladkorjem, a to vsekakor ni na dnevnem meniju (o prehrani se redno izobrazujem, nisem pa fanatik), sportam vsak dan vsaj pol ure kardio, praviloma pa vsaj uro. Sem v 27. tednu in imam 31 let. Zanima me, ali je mozno, da je ta druga vrednost tako skocila, ker sem spila tistih 75g glukoze… nisem se dobila merilca in nimam pojma, koliksne so moje sicersnje vrednosti po obrokih.

Hvala za odgovor in lp

Pozdravljeni , će so vam toliko namerili, je seveda možno. Če imate nosečniški diabetes ste seveda noseči, ta diabetes je iz druge zgodbe kot tisti, ki bi bil oz ne bi bil iz 5-letnega zdravega prehranjevanja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close