Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Težave z mehurjem

Težave z mehurjem

Pozdravljeni!
Saj ne vem, kaj naj naredim.
Pri rednem letnem pregledu krvi in urina so se pokazale v urinu številne bakterije. Nekaj dni prej sem res začutila, da ko me pritisne na vodo, moram kar nekako pohiteti. Večjih težav ni bilo, jih pa poznam, saj sem imela v srednji šoli kar nekajkrat vnetje mehurja. Zdaj sem stara 51.
Zdravnica mi je predpisala antibiotike, neke nove, ni bil Primotren ali Nolicin, žal se ne spomnim imena, pisalo je, da so z dolgotrajnim delovanjem.
Po tednu dni jemanja pa ni nič bolje, morda je celo slabše. V paniki sem se naročila na UZ trebuha, ali naj grem ponovno do zdravnice, da dam spet urin?
Zdaj sem šla brat, piše, da bi morala res veliko pit, no, to pa res nisem, kak liter na dan …
Prosim za vaše mnenje, hvala! Lp

Uganila ne bova, če po antibiotikih ni bolje, bi prekontroliral urin. Od uz si pri vnetem mehurju ne obetam posebne koristi. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni, takole je.
Urin je v bistvu ok, sem in tja so našli bakterijo. Zdravnica pa mi je predpisala Vegifem, glede na mojih 51 let, bi te težave že lahko pripisali menopavzi.
Skrbi pa me droben polip v žolčniku, ki so ga videli na UZ trebuha danes. Piše: Žolčnik je primerno velik, stena ni zadebeljena, v lumnu je droben polip – 2 mm. Žolčni vodi niso razširjeni.
Polipi naj ne bi bili nevarni, je rekla, se lahko spremenijo v maligno tvorbo? To pa berem prav na MON-u. Svetovala mi je kontrolo čez eno leto, tu berem, da svetujejo čez 3 mesece.
Moja mami je imela raka na žolčevodu, umrla pri 50-ih.
Prosim za nasvet. Hvala.

Pozdravljeni, ker gre za spremljanja majckenega polipa ne vidim razloga, da ne bi verjeli presoji zdravnika, ki vas je pregledal
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close