Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Življenje po odstranitvi vranice

Življenje po odstranitvi vranice

Spoštovani!

Pred 16 leti (stara sem 32 let) so mi odstranili vranico, ker je zaradi poškodbe nastala cista na vranici, ki se je večala in potem niso mogli odstraniti samo ciste, ampak tudi vranico. Do sedaj sem živela praktično brez kakšnih koli problemov glede tega, samo cepljena sem na 5 let proti pnevmokokom. Drugih težav nisem imela, niti povečane obolevnosti. Sedaj sem pa po naključju prebrala nekaj o opsi (Overwhelming post-splenectomy infection) in moram reči, da me je postalo zelo strah glede tega. Ali slučajno veste kakšna nevarnost dejansko je to in ali se lahko pojavi tudi toliko časa po operaciji? Kakšno je realno tveganje za to? Rečeno mi je bilo, da lahko živim normalno življenje, morda kakšno infekcijo več, nihče pa ni omenjal tako resnih zapletov.
Najlepša hvala že v naprej za odgovor!

Res ne vem, da ste se tega redkega zapleta ustrašili 16 let po operaciji, saj je najpogostejši, pa še vedno redek, v prvih letih po njej. Realno tveganje je torej zelo majhno in upoštevajte, da nam po zdravju streže marsikaj. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Spoštovani,

Najlepša hvala za vaš hiter in realen odgovor. Točno kar sem potrebovala.
Hvala!

Gre se zato, da pravkar prvič prebolevam gripo in sem se zato toliko ustrašila.

Upam da je pomagalo 🙂 Živite normalno in imejte se fajn 😉 Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Jaz bi se cepil v vašem primeru in tudi v svijem sem se 😉

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Ironična zgodba pravzaprav. Malce pozno sem se spomnila, da se lahko cepim proti gripi, zato sem se šla zadnjič hitro cepit in isti dan zbolela za gripo. 🙂 Je bilo že prepozno.
Kakorkoli, iskrena hvala vam za odgovore, res so mi pomagali. Želim vam vse dobro!

Res ste imeli nekaj smole :-/ Hitro okrevajte 🙂 Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close