Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Žolčni refluks

Žolčni refluks

Pozdravljeni
Zanima me kaj pmaga pri žolčnem refluksu.Žolčnik imam odstranjen pred leti zaradi žolčnih kamnov,ti so se potem še enkrat ponovili.Prvič se mi je žolčni reflux pojavil lansko leto,takrat mi je pomagal Ursofalk-jemljem ga redno in Reglan tbl.Redno jemljem tudi Nillar 1 zjutraj.Sedaj mi nič od naštetega ne pomaga.Reflux tudi ni vezan na hrano-vseeno kje jem,kdaj jem in koliko.Ponoči refluxa ni,se pa pojavi kmalu potem ko vstanem.Stanje je tako nekaj več kot 14 dni
Hvala in lep pozdrav

Zdravo, po čem sodite, da gre ravno za reflluks žolča?
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Se tudi jaz sprašujem ja. Znaki so sicer enaki kot prvič, ampak očitno ni žolč. Je možno, da je želodec, čeprav bolečin v želodcu nimam in tudi stanje ni odvisno od hrane. Na gastroskopiji sem bila maja 2017 in so našli samo manjšo hiatus hernio. Sem pa včeraj opazila, da mi pomaga sok limone ali pa soda bikarbona. Kaj naj z Nillar tbl? Hvala in lp Andreja

Hm s tabletami pač tisto, kar vam je svetoval zdravnik, ki vam jih je predpisal. Kako bi pomagal limonin sok ne vem, prej bi rekel obratno, za jemanje sode bikarbone ne vidim prave potrebe, lahko pa poskusite z antacidi (hidrotalcit) in če pomaga, je verjetno težava v kislini. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close