Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Slabost, napihnjenost, bolecine v trebuhu

Slabost, napihnjenost, bolecine v trebuhu

Spoštovani.

Enkrat sem vam že pisala, ampak se je v tem času situacija spremenila. Na kratko…
Stara sem 37 in sem 10 mesecev po carskem rezu. Zadnje 3 mesece sem zelo napihnjena, imela sem občutek tiščanja in nelagodja po trebuhu. Veliko se mi je tudi spahovalo in mi je bilo na momente slabo. Trebuh sem imela dostikrat trd in sem si lahko z roko otipala prav tako trdo črevesje počez čez cel trebuh, malo nad popkom.
Moja zdravnica mi je najprej predpisala Acipan, ter da če ne bo bolje, da me bo poslala na gastroskopijo. Ker so se moje težave samo stopnjevale in ker se čaka na gastroskopijo (pre)dolgo, sem šla samoplačniško. Ugotovljen je bil kronični gastritis, ter bakterija helicobacter pylori (na prejšnji gastroskopiji pred 4 leti pa gerb, hiatalna hernija, preveč kisline…). Dobila sem terapijo z antibiotiki in Emozul tableti, ki sem jo že zaključila in sedaj nadaljujem z Acipanom. Dihalnega testa še nisem imela, ampak ne opažam nobenih sprememb po tej terapiji.
Še vedno mi je slabo čez cel dan, sploh po jedi, sem napihnjena, občutim nelagodje po trebuhu itd. Odvajam vsak dan, blato je normalno, hematest je bil 3x negativen.
Čakam tudi na kolonoskopijo, ampak jo imam šele aprila.
Predvsem me skrbi, ker mi je že nekaj dni vsak dan slabo skoraj čez cel dan, sploh ko kaj pojem ali spijem. Danes ponoči pa me je zbudila huda bolečina v zgornjem delu trebuha, ki je popustila po kakšnih 15 minutah, ko sem vzravnana sedela na postelji. Trebuh je bil boleč na otip, spet sem si zatipala čisto otrdelo črevesje počez nad popkom.
Zelo me že skrbi kaj se dogaja in ne vem več kaj naj si mislim. Tudi ginekološko sem bila pred kratkim pregledana in je vse bp. Na začetku omenjam carski rez… Vse sorte razmišljam, ne vem, če imam mogoče kakšne zarastline po trebuhu, ki mi povzročajo te težave. Če imam hematest negativen, verjetno s črevesjem ni kaj hujšega ali kako? Pred pol leta sem imela tudi uz trebuha in je bilo tudi vse bp. Hemogram pred enim mesecem tudi bp.
Bi bilo smiselno opraviti še kakšno preiskavo? Res se slabo počutim in tale huda bolečina danes ponoči me je še dodatno prestrašila. Je možno, da mi je slabo po Acipanu?

Hvala za vaš čas in lep pozdrav.

Pa ni tesnoba tisto, kar vam povzroča največje težave? Tudi kronični gastitis se ne pozdravi čez noč. Pa neprestano tipanje trebuha vam tudi ne koristi. Hematest zgolj izkljucuje prikrito kri v blatu in seveda ni dokaz vsesplošno zdravega črevesa. Poleg gastritisa so pogoste intolerance na določeno živilo, a dokler ne uredite tesnobe (ki se mi zdi zelo verjeten spremljevalec ostalih težav), se boste težko počutili bolje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Po eni strani “upam”, da je samo tesnoba.

Se eno vprasanje, ki pa ni povezano s tem… Pred kaksnima dvema tednoma sem dolgo lupila neke trde buce :)) in me je od takrat naprej bolelo na notranji strani palca. V podkozju sem imela malo otrdelo na tem mestu in se mi je zdelo, da me vsak dan bolj boli. Danes pa sem se zbudila z modrico na tem mestu. Kaj bi to lahko bilo?

Hvala in pozdrav.

Od obremenjevanja lahko pride do vnetja sklepa ali narastišča kakšne tegive, modrica od počene žilice, lahko drobne. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close