Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina stanje po porodu

stanje po porodu

Pozdravljeni!
Pet mesecev nazaj sem tretjič rodila. Nosečnost je potekala brez večjih težav in je bila v bistvu celo najlažja in najlepša od vseh treh. Po porodu je bila edina večja težava dojenje, ki kar ni in ni steklo. To je res bilo razočaranje, saj sem prejšnja dva otroka uspešno in dolgo dojila. Nekje dva meseca po porodu pa so se začele težave – neprestane blage krvavitve (izcedki), ki kar niso prenehali, ugotovljena je bila blaga hipertiroza, vendar baje simptomov ne bi smela čutiti, ker je blaga (0,45 – ref.0,59-4,23)??, porušil se mi je prebava – stalno imam mehko blato, ki se ne formira – 1x do 2x na dan, pojavili so se hemeroidi (med nosečnostjo je bilo ok??), občasno čutim čudno tresenje in bitje srca – največkrat med prebujanjem, vmes so rjavi izcedki ponehali za 3-4 tedne, prišla je prva menstruacija, od takrat pa se izcedki spet nadaljujejo. Zadnjih nekaj dni pa opažam, da mi v spanju “zaspijo” dlani – prsti na rokah – kar obeh?? – vsi razen palca – sindrom karpalnega kanala???
Sem kar malo presenečena nad vsemi težavami. Občutek imam, da hormoni niso v ravnovesju, da se je nekaj “zrušilo”. Pri ginekologinji sem zaradi omenjenih težav naročena šele čez mesec in pol, ker baje ni nevarno. Ali je mogoče da so vse omenjene težave dejansko stvar poroda oz. posledica nosečnosti in da se pač stvari nikakor ne morejo postaviti v normalno stanje? Lahko sploh kaj storim, da se stanje nekako normalizira. Zdi se mi, da parcialno ukvarjanje z vsako težavo posebej ne bo ravno uspešno….?
Hvala za mnenje. Pozdrav.

Pozdravljeni, ne bi želel kar avtomatsko stlačiti vsega v isti koš, zaspale dlani so lahko tudi od položaja rok med spanjem in jih ne bi želel kar takoj pripisovati bolezenskim stanjem, pri ščitnici bi bil koristen podatek o vrednosti samih hormonov in ne zgolj (predvidevam) TSH, od tu bi lahko izvirali tudi občutki razbijanja srca (ki imajo seveda še kup drugih možnosti vključno s tesnobo), prav tako mehkejše blato, ki ga povzroča vse od težav s kislino do preobčutljivosti na določeno hranilo, okužb in še čudo svari. Smiselno bi bilo obiskati še osebnega zdravnika in ne zgolj ginekologa. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close