Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Neprijetni občutki po trebuhu in v želodcu

Neprijetni občutki po trebuhu in v želodcu

Pozdravljeni.

Sem želela pisati v sosednji forum (gastroenterologija), pa vidim, da tam nihče ne odgovarja.

Stara sem 37 let, 9 mesecev po porodu (CR), otrok je bil zelo velik, jaz pa sem majhna, tako da sem imela res ogromen trebuh. Imam tudi za dober prst mišične diastaze. Trebuh imam še vedno izbočen kot da bi bila nekje v prvi polovici nosečnosti. Imam zelo ohlapne mišice in neutrjeno trebušno steno.
Že par mesecev imam neprijetne občutke po trebuhu, včasih kot tiščanje, napihnjenost, včasih kot neke krče po črevesju… Ko ležim na boku, imam občutek kot da bi se mi dobesedno vsi organi “obesili na ven”. Zadnje čase sem bila zelo pod stresom in so se mi začele tudi težave z želodcem, prekomerno izločanje kisline, spahovanje, ponoči pekoč občutek v požiralniku, čez dan občasne rahle slabosti, okus po kislem (oz. bolj po bruhanju) v ustih itd.
Najbolj pa me skrbi, da si, ko se uležem na hrbet, z lahkoto zatipam neke zatrdline v zg.delu trebuha. Deluje mi kot, da tipam debelo črevo (cevasta tvorba počez nad popkom), malo višje tudi želodec (nekaj bolj kompaktnega pod levim rebernim lokom). Ko nekaj časa ležim, se mi umaknejo nazaj v notranjost trebuha.
Blato odvajam redno, normalno, ne opažam nobenih sprememb, primesi krvi, sluzi ali česa takega. Tudi bruham ne.
Pred cca 4 meseci sem bila pri zdravniku, poslala me je v laboratorij (kri je bila bp) in me pretipala in rekla, da razen tega, da imam popolnoma ohlapne mišice, ne tipa ničesar. Ampak imam občutek, da si tudi sama takrat nisem še tako lahko zatipala tega.
Zatem sem odšla samoplačniško na UZ trebuha in je bilo tudi vse bp.
Cca 4 ali 5 let nazaj sem imela tudi gastroskopijo (s kislino imam težave že dlje časa) in je bil ugotovljen GERB, hiatalna hernija in prekomerno izločanje kisline, želodec pa je bil po besedah gastroenterologa zelo lep.

Ali mislite, da bi bilo glede na moj opis lahko kaj bolj resnega? Ali je možno, da imam samo tako ohlapen trebuh, da si lahko zatipam debelo črevo, želodec itd. (vsaj mislim, da to tipam)?

Hvala za vaš čas in lp.

Zdravo, mislim da vas bo v veliki meri ozdravilo že to, da si nehate tipati trebuh, saj od tega nimate nobene koristi, da ne bi obtem, da verjetno tipate bolj lastno domišljijo kot pa želodec in čreva. Tadva nista iz plastike in sta torej mekha elastično sluzasta stvar. Res se kdaj da zatipati trdo blato v črevesu, a precej dvomim, da bi ga skozi celo trebušno steno zatipali vi. Ne dvomim pa v vaše težave z želodčno kislino,
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za vas odgovor.

Tipat sem sla iz razloga, ker sem na tem mestu cutila neko neprijetno tiscanje. In definitivno si ne domisljam, ampak res tipam nekaj trdega. Bi si zelela, da je to samo moja domislija, pa ni.

Ne dvomim v to da ste nekaj zatipali, dvomim le v to, da bi bil to želodec ali črevesje. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala za odgovor.

Predvidevam, da ni po vasem mnenju nic nevarnega? To, kar tipam, namrec.
Ker sem brala, da pri npr. raku zelodca lahko zatipas zatrdlino. Predpostavljam, da je to pri ze zelo napredovanem raku in imas zraven se kaksne hujse znake?

Hvala in lep dan 🙂

Netad po netu kaj predvidevam, ampak prav resno me pa ne skrbi in so vaše sugestije z neta o rakih želodca in podobnem, res precej za lase privlečene. V medicini je vse možno, a da bi kar sami zatipali kar nekaj in temu še pripisali pravilen pomen, bi bilo zelo neverjetno. Seveda pa naj vam trebuh potipa zdravnik, da preženete svoje strahove, saj tipanje zahteva veliko izkušenj, da je od njega prava korist. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Joj, bognedaj, vse prej kot sugeriram, samo vprasam po vasem mnenju, ki je, logicno, bolj verodostojno.
Te neprijetni obcutki po trebuhu in v zelodcu in to, kar sem otipala, me je, seveda, vse skupaj zelo prestrasilo.

Hvala in lep pozdrav.

Naj vam vaše strahove potipa zdravnik, lahko vam pove, kaj je tisto, kar ste tipali in hkrati najde še rešitev za tiščanje, pa boste mirni 😉
Lep dan

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni.

Sem avtorica zgornjih postov. Na hitro… Pisala sem o tezavah kot so napenjanje, krci po crevesju, spahovanje, zgaga, tiscanje v zg.delu trebuha, slabo pocutje, vrtoglavice, utrujenost… Ponoci ali zjutraj me zbudijo neprijetni obcutki po trebuhu in nekaksno tiscanje. Ko se potipam, cutim neko trso valjasto strukturo pocez v zg.delu trebuha in vcasih tudi ob straneh, bolj spodaj ob medenici. Po moji presoji se na teh mestih nahaja debelo crevo. Ko se dotaknem tega v zg.delu trebuha, me tudi boli na otip.
V tem casu sem bila pri osebnem zdravniku, ki me je pretipal, pravi da kile nimam in da lahko tipam crevo, ce je polno. Ampak zaenkrat hodim vsak dan na veliko potrebo, nisem zaprta. Hematest je bil 3x negativen.
Zaradi tezav z zelodcem mi je predlagal gastroskopijo in ker se slabo pocutim in me ze posteno skrbi zakaj in na kaksen nacin si to lahko tipam, sem sla kar samoplacnisko. Gastroenterolog je ugotovil pordelo sluznico zelodca, prekomerno izlocanje kisline, hiatalno hernijo, pozitivna sem bila pa tudi na bakterijo helicobacter pylori. Te dni moram k zdravniku, da dobim antibiotike.

Omenjene tezave mi najbrz povzroca bakterija, se vedno pa mi ne gre v racun kaj tipam. Drugega si res ne predstavljam na tem mestu in take oblike, kot crevo, ampak zakaj se mi porine tako navzven, ko dlje casa lezim (imam se zelo ohlapen trebuh po porodu, 9 mesecev nazaj sem imela CR), da ga tako z lahkoto otipam.

Kaksna preiskava bi bila se smiselna?

Hvala in lep pozdrav.

Tudi meni se zdi, da bi lahko tipali vsebino v crevesu in po odvajanju črevo seveda ni v celoti prazno. UZ sicer dobro prikaže ne-votle strukture v trebuhu, a predlagam, da verjamete osebnemu zdravniku, ki vas je pregledal. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Hvala vam za odgovor. Edino tistega glede UZ ne razumem dobro, mislim, da vam je malo ponagajal tiskarski skrat 🙂

Ups, popravljeno

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close