Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina hronenje v pljučih

hronenje v pljučih

Spoštovani
Naj najprej povem, da imam že več let blažji kronični kašelj, ki me zbudi ponoči in se moram izkašljat (brez vsebine), recimo 1x na teden, včasih redkeje. Tudi nasplošno imam čez dan občutek nečesa v grlu, kar pa izgine, ko tako pokašljujem na silo.
do zdaj nisem imel preiskav pljuč, saj je tudi zdravnik to povezal z GERBom, katero diagnozo imam vsa ta leta.
sem se pa danes zjutraj podobno zbudil in imel en tak napad, ker se nisem povsem izkašljal sem močno vdihnil in opazil nekakšno hronenje nekje v predelu reber, ki je bilo podobno kruljenju v želodcu, tudi nek občutek ki ga pri tem opazimo je bil podoben. to se je zgodilo samo enkrat, v drugo tega občutka ni bilo več. Potem sem se zbudil čez 2 uri, tokrat brez kašla ampak z žgečkanjem v grlu in sem spet opazil isto hronenje samo ob prvem vdihu, kasneje pa več ne. Je to razlog za skrb?

Hvala in lep pozdrav, Dejan

Pozdravljeni,
ne, mislim, da to ni razlog za skrb. Je pa razlog za pregled, posebno, če kadite.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close