Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Gre za težave s srcem?

Gre za težave s srcem?

Že od otroških let sem bil vedno bolj utrujene in zaspane sorte. Sedaj pri 33ih letih sem od jutra do večera večinoma časa neobičajno zaspan in utrujen. V zadnjem času so se na stopalu pojavile tudi krčne žilice, eno tako imenovano “spider vein” imam na nogi že od malega.

Imam obdobja, ko se mi dogaja, da me med jedjo sili na zehanje, vendar ne morem zazehat. Včasih moram prekinit obrok za 10 sekund, da se lahko skoncentriram in zazeham. Nenormalno zehanje se je dogajalo tudi ko sem hodil v fitnes. Pred izvedbo vaj me je vedno sililo na zehanje, vendar nisem mogel zazehat. Moral sem se skoncentirat, da sem lahko zazehal, nato sem lahko pričel z izvedbo vaje.

Krvni tlak je v povprečju 110/58. Nenavadno pa se mi zdi, da naprava velikokrat ne more izmerit in prikaže error. Pri ostalih družinskih članih vedno izmeri. Nenavadno se mi zdi tudi to, da naprava ob malenkost večje vdihu ne zabeleži utripa. Naprava ob vsakem utripu zapiska, če le malenkost bolj vdihnem utrip ne zazna, moram dihati precej plitkvo in skoraj “nenaravno”, da lahko izmeri. Prvo sem mislil da je kriva naprava. Danes sem z roko meril utrip na vratu in roki. Ob vsakem globokem vdihu nazorno čutim, da je utrip bolj plitev, čutim da je pritisk vene na prste, s katerimi tipljem utrip, bolj mil.

Enkrat sem te težave (z izjemo zadnje) sicer že omenil osebni zdravnici, pa je rekla da je vse vredu. Pri osebni zdravnici je bil enkrat opravljen ekg, preverila je tudi utrip s slušalko ali kako se že temu reče.

Zanima me ali bi bilo smiselno samoplačniško preverit podrobno raziskavo.

Pozdravljeni,
mislim, da so spremembe fiziološke, da preiskav ne potrebujete.
LLP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close