Najdi forum

GERB

Pozdravljeni,

pred kratkim mi je z gastroskopijo bil ugotovljen GERB, (težave: spahovanje, zgaga, močno povečana kislina, vnete dlesni, refluks, tiščanje po jedi, neješčnost itd.) že dva meseca jemljem Nolpazo 40 vendar izboljšanja velikega ni. Res je, da se je pekoč občutek v požiralniku in ustih nekoliko umiril, vendar mi se vse skupaj zelo poslabša že ob najmanjšem prekršku, če se sklanjam, če kaj dvignem, če sem pod stresom, če se preveč najem (moram reči da držim res strogo dieto). To stanje je prineslo v mojo življenje pravi kaos, pri 30.letih pa res ne morem živeti tako kot živim zdaj. Moje družabno življenje je povsem zamrlo, ker ne grem več nikamor, saj ne smem jesti nič takega kar je v restavracijah itd. Tudi moje spanje je grozno, ker moram imeti dvignjeno vzglavje spim zelo slabo pa še ponoči me muči kislina, zato se zbudim povsem utrujena. Najhuje pa je služba. V zdravničinih navodilih sem dobila strogo dieto 5 krat na dan manjši obroki, sveže pripravljeno kosilo itd. Kako pa to gre v službi, ki jo imam jaz, malica na 4 ure in to je to. In kako naj človek dela s tako borimi obroki kot jih jaz sedaj lahko jem? Energije nimam prav nič, ker tudi jesti ne morem dovolj, če delaš rabiš tudi dobro hrano da lahko delaš. V službi pa si ne morem izmišljevati, da bi jedla vsako uro ali dve ali tri. Prav tako tudi ne vem, kako lahko s tako dieto dobiš kake pametne vitamine, če moraš jesti vso zelenjavo in sadje kuhano, če je glavno priporočilo za zdravje svežo sadje in zelenjava, meni ne paše nič, po vsem imam problem. Tudi sklanjanje in dvigovanje je problem, kot ženska moram marsikaj postoriti ne samo v službi, tudi doma, že čiščenje je sklanjanje, to pomeni, da bom kar nehala čistiti stanovanje, in dvigovanje, moram dvigovati v službi, svojega otroka in tako dalje, kar mi zdaj povzroča grozne preglavice od zgage, do bolečine v želodcu in od vsega tega sem že fizično in psihično povsem utrujena. Res je da lahko grem tečnarit za druge tablete in ph merjenje in še marsikaj, vendar me zanima ali se to brezupno stanje sploh še da popraviti? ker kmalu ne bom mogla več hoditi v službo in nasplošno več ne funkcioniram normalno, ker me je vse skupaj povsem izčrpalo. Lep pozdrav Nena

Pozdravljeni,
po 2 tednih zdravljenja z Nolpaza 40 mg bi moralo biti bistveno boljše. Če ni, je treba zamenjati zdravilo za drug PPI in potrditi diagnoszo s preiskavami, ki jih navajate. Ni treba tečnariti za preiskave, preprosto povejte, kaj čutite, kakšne težave imate, pa vas osebni zdravnik na preiskave napoti. Iz navedenega lahko povzamem, da ste zelo napeti, anksiozni, nekaj je treba narediti tudi na tem področju, da se boste počutili bolj umirjeni.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close