Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina luskavica – rdečina

luskavica – rdečina

Čez 14 dni imam operacijo, na mestu reza pa imam rdečino od luskavice. Ker ne bo operacije, če se ne pozdravi, me zanima kaj naj naredim. Mažem s kremo, kak dan je v redu, potem ponovno rdečina….Ne lušči se, ampak 3 cm krog je viden včasih bolj, včasih manj in …operater zahteva čisto kožo. Razumem, vendar…. ne vem kaj naj še naredim. Operacije ne želim ponovno prestaviti.

Pozdravljeni,
vi se lahko zdravite s tem, kar vam da zdravnik. Pojdite k osebnemu. V 2 tednih mazanja s kremo, ki vsebuje močan kortikosteroid bi moralo pozdraviti spremembe.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Saj v tem je težava – kreme mi je dal zdravnik, mažem. Vendar – rdečina je kakšen dan bolj izrazita, kakšen dan manj. Če bo sreča, bom imela na dan operacije lepo kožo, če ne bo sreča, bom imela rdečino in….. operacija odpade. Drugega ni, kot samo rdečina, kar je definitivno lahko tudi zaradi stanjšane kože. Ni lusk, ni pustol…nič, samo nežna rdečina, ki operaterja moti. In bojim se, da bom sedaj zaradi stresa, ker mi še to ne izgine, dobila še izbruh in…potem pa definitivno odpade. Izbruh pa je vedno samo na tem mestu, nikjer drugje po telesu.

Drugega kot zdraviti se po navodilu zdravnika vam tudi jaz ne morem svetovati! Operater bo odločil, ali je tveganje za zaplete preveliko in bo operacijo odložil, ali boste operirana vseeno. Skušajte zmanjševati svojo napetost na znane načine!
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close