Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Gosta sperma

Gosta sperma

Pozdravljeni,

Ze nekaj casa ,vec kot pol leta, imam zelo gosto spermo. Ob ejakulaciji pogostokrat na zacetku malo “spricne” nato pa preostanek sperme kar nekako prileze ven, verjetno zaradi gostote. Včasih se najdejo vmes tudi taksne neke zelatinste tvorbe, kroglice, ki so sicer mehke, jih lahko takoj “zdrobis”. Naceloma se mi ne zdi nic tako hudega ampak so trenutki ko je stvar tako gosta, da je pri orgazmu vcasih kar malo neprijetno, kot da bi skušal skozi majhno luknjico spraviti veliko stvar. V nobenem primeru to ni neka huda bolečina, samo ko se to zgodi ni tako prijetno kot pa ce se ne zgodi.
Na spletu sem prebral (vecinoma na angleških forumih), da se s tem srečuje kar dosti morskih različnih starostnih skupin (sam sem star 20). Nekateri so pisali da menijo da je to zaradi dehidracije, drugi da zaradi sladkorji, tretji, da je prostatitis, cetrti, da gre za pomanjkanje testosterona… Mislim, da ne uživam sladkih stvari tako veliko, niti ne bi rekel da pijem premalo vode, niti da gre za prostatitis, saj me nič ne pece, z uriniranjem nima problem. Edino za kar nisem preprican je testosteron. Pa tudi dvomim da bi bil kaksen rak na prostati, saj bi v tem casu imel ze verjetno druge simptome in niti v družini nimamo rakavih bolnikov.
Opravil sem tudi že ultrazvok abdomna, ki je pokazal da je vse v redu. Pa tudi ultrazvok testis, ki je pokazal dve majhni spermatokeli, minimalno hidrokelo in minimalno varikokelo (na izvidu pise, da vse v mejah normale in tudi tam na UZ so rekli da se nimam kaj za bat in da niti ne potrebujem urologoa). Urologa pa imam čez en mesec. Ampak vam pisem ker sem zelo zaskrbljen glede taksne gostote sperme in to tudi vpliva na moje spolno življenje s partnerico. Kot pravim, vcasih orgazem ni tako prijeten kot bi moral bit (zaradi filinga kot da gre velika stvar skozi majhno luknjo) in pa tudi se ne morem sprostiti, ker konstanto razmišljam na to, kaj se z mano dogaja.

Upam, da imate kakšne nasvete, pojasnila, izkusnje glede takšnega pojava. Pisem vam, ker je uroloski forum zaprt.

Najlepsa hvala

Pozdravljeni,
ker nisem strokovnjak na tem področju, vam svetujem, da vprašanje naslovite na katerega od moških kolegov, mislim pa, da ni nič narobe.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Kam tocno pa naslovim vprašanje? Lahko posredujete link?

Na Med.over.net mislim, da foruma urologija ni, če ga ima kateri drugi portal, ne vem , ker ne spremljam. Vprašajte urologa.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close