Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Kri v blatu?

Kri v blatu?

Pozdravljeni, stara sem 33 let. Ze vec let imam tezave z odvajanjem. Enkrat odvajam ok, enkrat nefirmirani blato, drugic zelo tezko in vekrat po malo. Ter imam veliko vetrov. Vcasih me to ni motilo sedaj pa se mi zdi, da je vedno slabse. Enake.tezave ima mami, a ona se z njimi ne.ukvarja. Pred 5. oz. 4 leti sem bila na kolonoskopiji, takrat sem.tudi opazila svezo kri v blatu. Kolonoskopija ni pokazala nobenih posebnosti, tako da tudi kontrole niso priporocali. No sedaj pa vcasih opazim.svezo kri, vendar to je tako malo, da tudi nisem cisto 100%, da je kri. Me je pa zacelo skrbeti, ker tudi opazim med blatom take crne pikice, zelo podobno maku. To ne opazim vedno, sem pa ze vekrat. Danes imam tega kar precej v blatu. Vceraj sem jedla makovo pecivo in so delci identicni v pecivu in v blatu. Zanimam me kako izgleda temna kri v blatu oz. kako jo prepoznamo? Hvala.ter lep pozdrav.

Pozdravljeni,
kri v blatu se vidi rdeče, ti. temne pa ne ve točno, če mislite hematin, če pride kri iz želodca. Če se ne vidi, da bi bilo blato krvavo, se naredi test na prikrito krvavitev v blatu.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani,

včeraj sem prvič zasledila kri v blatu oziroma na toaletnem papirju. Te krvi je bilo kar nekaj, bolelo pa me nič. Blato je zdaj dva dni temnejše, danes je bilo krvi zelo malo. Imam pa že kar nekaj časa težave z želodcem in povečano kislino. Zdaj v zadnjem mesecu so še posebaj pogosti te problemi.
Seveda bom šla takoj v ponedeljek k zdravniku vendar bi se vseeno lepo prosila za vaše mnenje, ker sem res prestrašena… Stara sem 27 let.

Hvala.

Pozdravljeni,
taka krvavitev izvida iz končnega črevesa, večinoma prav iz sluznice rektuma. Ni nevarno in se ne bojte. Mine samo, brez zdravljenja. Potrebna je samo nega z mastno kremo.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Najlepsa hvala za vas odgovor!

New Report

Close