Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Vnetje sečil

Vnetje sečil

Pozdravljeni!

Pred približno 14 dnevi se mi je po treh mesecih znova vnel mehur. Nekaj dni sem poskušala s čaji, nato pa mi je dežurni zdravnik na podlagi hitrega urinskega testa predpisal Ciprobay. Jemala sem ga 5 dni, vendar ni bilo nič bolje. V četrtek sem bila pri svojem zdravniku, ki mi je po pregledu krvi in urina predpisal Primotren za 10 dni, nato pa naročil naj pridem na ponovno kontrolo.

Primotren danes jemljem že 3 dan, vendar imam še vedno zelo neprijeten in pekoč občutek v sečnici, pa tudi na vodo me sili zelo pogosto.

Prosim, svetujte mi ali naj počakam s pregledom do konca jemanja antibiotikov ali bi bilo dobro, da grem k zdravniku prej. Stara sem 43 let.

Iskrena hvala,
Lana

Pozdravljeni,
če ni izboljšanja po 3 do 5 dneh, svetujem kontrolo pri zdravniku. Jaz naredim pregled urina na bakterije. Če je izvid pozitiven, dobimo tudi antibiogram, to je izvid, na katere antibiotike naj bi bil povzročitelj občutljiv. Tako je zdravljenje uspešnejše.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor.

Danes sem bila ponovno pri zdravniku, ki mi je Primotren zamenjal za Ciprinol. Gospa v lekarni mi je rekla, da je to enak antibiotik kot Ciprobay, ki sem ga jemala prvega, vendar ni pomagal.

Bolečine se mi širijo iz mehurja v desno ledvico, zato me hudo skrbi. Vem, da Ciprinol po eni tableti še ne more pomagati, pa vendar ali menite, da bi morala iti ponovno nazaj in zdravnika opozoriti na to, da sem Ciprobay že jemala? Zdravnik me je sicer naročil v ponedeljek naslednji teden.

Hvala, Lana

Pozdravljeni,
možno je, da je zdravnik spregledal, da ste ciprofloksacin že jemala, saj ob veliki gneči vsi zelo hitimo. Tako je možnost napak precejšnja. Morda pa je mnenja, da bi morala jemati ta antibiotik dlje časa, da bi se pozdravila. Morda vsaj pokličite za nasvet, kaj narediti.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close