Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina Glavoboli , utrujenost, pomanjkanje koncentracije

Glavoboli , utrujenost, pomanjkanje koncentracije

Že preko 5 tednov skupaj me mučijo glavoboli, predvsem leva polovica glave me boli z občasnimi ostrimi bolečinami v predelu sence. Na začetku je bila bolečina lažja in 1-2 Tableti na dan sta pomagali , sedaj je bolečina vedno močnejša in potrebnih tablet za obvladovanje glavobola je vedno višja tudi do 8 na dan. Ob tem se me loteva vedno večja utrujenost , ki je tudi z spancem ne morem odpraviti, kjer je bilo prej 6 ur spanca dovolj , zdaj še 9-10 ur ni dovolj , hkrati pa se je pričelo pojavljati vedno večji problem z pomanjkanjem koncentracije , kar je predvsem v službi zelo moteče pa tudi ob vožnji avtomobila. Zdravnica me je najprej dala na slikanje sinusov, kar ni prineslo nobenega rezultata, sedaj čakam na pregled pri oftamologu bojim pa se da vzrok tiči popolnoma nekje drugje. Kaj mi priporočate?

Predlagam vam pogledati nevrološke vzroke, opraviti CT glave. Morda bo potem potrebno pogledati še kaj.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Spoštovani!

Tudi jaz imam že vsaj deset dni glavobol, predvsem na levi strani glave me špika oz. mi kljuje , na vrhu glave, v čelu in v obeh sencih čutim močen pritisk. Naj povem, da me sicer glava NIKOLI ne boli, razen če imam močan nahod ali gripo. Nekaj dni sem jemala 3 x po dva Lekadola, brez učinka, potem sem probala Analgin po tri tablete na dan, tudi brez učinka, enako je bilo z Aspirinom. Šla sem k zdravniku, dobila Nalgesin 550, na žalost tudi ta ne pomaga, kvečjemu mi še bolj kljuje v glavi. Pritisk je normalen, apetit imam, občasno se mi malo zavrti v glavi, Ponoči zaspim in spim normalno, toda ko zjutraj odprem oči, je stanje nespremenjeno, glavobol je prva stvar , ki jo občutim . Bolečina sicer ni nesnosna, je pa dovolj močna, da me ovira pri vsakodnevnih aktivnostih, večino časa namreč preležim, ker se mi zdi, da je vsaj takrat nekoliko bolje. Naj povem še, da jemljem antidepresiv ( že več let ), imam povišan holesterol ( 7,2) , sicer pa sem v glavnem zdrava.

Prosim vas za nasvet. kaj mi priporočate .

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni,
nobeno od zdravil, ki jih navajate, ni vzročno. Vsa samo lajšajo bolečino. Če vas nikoli ne boli glava, je vseeno treba najti vzrok, predvsem izključiti vnetje.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

Hvala za odgovor.

Kakšna preiskava bi bila potrebna, da se izključi vnetje?

Lep pozdrav

Pozdravljeni,
nobena preiskava, predlagam pregled pri zdravniku, ki naj na podlagi izvida kliničnega pregleda usmeri diagnostiko.
LP!

**************************************** Marija Štefančič Gašperšič, dr. med., spec. družinske medicine

New Report

Close