Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina pretrganje mišice

pretrganje mišice

Imam kronično poškodbo mišice v ledvenem predelu hrbta. Opravil sem rentgensko slikanje, kjer ni bilo vidnih nobenih poškodb hrbtenice. Zdravnik je tudi izločil možnost zakostenitve mišice. Rekel mi je, da fizioterapija ali operativni poseg ne bi bila uspešna. Zanima me, ali bi se pri ultrazvoku videla poškodba mišice in ali obstaja v takšnih primerih kakšna oblika rehabilitacije oziroma saniranja poškodbe. Imam dokaj stalne bolečine, ki trajajo že približno eno leto. Ta poškodba se je razvijala postopno in je najbrž posledica športa (dviganje uteži). Ali je v takšnem primeru smiselna uporaba kortikosteroidov. Zanima me tudi kje v Ljubljani opravljajo ultrazvok za poškodbo mišic, in kakšna je cena za samoplačnike.
Hvala lepa za odgovor ali kakršen koli nasvet glede zdravljenja.

Spoštovani!

Poškodba mišice se za brazgotini. Bolj verjetno gre za majhne poškodbe kit ali pazgolj za pritiskstruktur okoli hrbtenice na kak živec. ultrazvok bi pokazal raztrganino mišice ali kite, ki pa mora biti tam okoli pol centimetra. Nadaljujte z zmernimi aktivnostmi, saj s tem ne morete dodatno niti poškodovati niti poslabšati stanja.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

New Report

Close