Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza zgodnja menopavza-dednost

zgodnja menopavza-dednost

Pozdravljeni!

Zanima me, ali je starost ženske ob vstopu v menopavzo dedna. Moja mama je prišla v menopavzo že pri 40 letih, z predmenopavznimi znaki že od 35. leta dalje (vročinski oblivi, neredne menstruacije, odsotnost ovulacije, itd.) Tudi babica je imela precej zgodnjo menopavzo. Ali to pomeni, da bo pri meni enako, oz. koliko možnosti imam, da bo tako? Ali se da to na kakšen način podaljšati, saj jaz nočem v menopavzo tako zgodaj?

Sicer sem stara 26 let, nekje do 22. leta sem imela menstruacije na 32-35 dni, z ovulacijo okoli 20. dne, potem pa se mi je ciklus skrajšal na 28 dni z ovulacijo 14.ali 15. dan. Pred menstruacijo imam 2 dni rjav izcedek. Ali je res krajšanje ciklusa simptom predmenopavze in ali se da na kakšen način ugotoviti, koliko plodnih let mi je še ostalo?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni Nina12345!
Pri vaših letih lahko samo vedeževalka pove, kdaj boste prišli v menopavzo. Podedujemo marsikatero lastnost od svojih staršev, narava pa naključno izbere in pomeša gene tako, da ne vemo katero lastnost in od koga bomo dobili. Če ne gre za resno genetsko obolenje, ki se izrazi, ostane zakodirano v genetskem zapisu DNA. Samo upam lahko, da bo vaše rodno obdobje čimdaljše in čimbolj plodno.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close