Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Težave z zanostivijo in donositvijo – ali je še upanje?

Težave z zanostivijo in donositvijo – ali je še upanje?

Pozdravljeni,
zelo, zelo sem vesela, da sem zasledila ta forum! 🙂

Moja težava je naslednja:
Stara bom 36 let. S fantom poskušava zanositi že skoraj 3,5 leta. Moja diagnoza je enoroga maternica, endometrioza ter dismenoreja. Moji ciklusi so dokaj redni od 28 do 32 dni, sedaj s krvavitvijo 3-4 dni (prej 7-8 dni). Skrbim za prehrano, jem ribe in perutnino, telovadim, moje mere so 160/50. Počutim se res odlično, razen pred menstruacijo, ko je prvi dan obupen s krči in slabostjo. Po obrazu imam delno aknavost že kar nekaj let cca. 7-8, ki je obvladljiva.

Pred 7 leti sem bila prvič na umetni oploditvi, rezultat splav v 8. tednu (s prejšnjim partnerjem).

Pred 2 leti sem s sedanjim partnerjem spontano zanosila, vendar sem v 8. tednu splavila. Bitja srca ni bilo videti.

Nekaj mesecev po tem sva bila na postopku umetne oploditve, po vstavitvi je bil rezultat negativen. Naslednji mesec po umetni oploditvi sem zopet spontano zanosila, splav v 8. tednu, bitja srca ni bilo videti, potrebno je bilo čiščenje zaradi hematoma.

Zopet sva šla na umetno oploditev, po vstavitvi je bil rezultat negativen.

Ker pa imam še 4 zamrznjenčke, so mi predlagali terapijo z Estrofemom (3 x na dan tableta), ki je pa resnično ne prenašam. Res hudi glavoboli in grozna slabost ter nerealno počutje. Naj povem, da kontracepcijskih tablet nisem nikoli jemala, saj jih nisem prenašala.

Zaradi tega mi je predlagal vstavitev zamrznjenčkov v naravnem ciklusu. Ker v prvem poskusu nisem imela ovulacije, smo poskusili še drugič. Tudi takrat nisem imela ovulacije. Pravi, da imam policistične jajčnike in nimam ovulacij. Zopet mi je predlagal Estrofem. Zankrat sem prekinila s postopki, saj me je zelo strah jemati Estrofem, ker se počutim katastrofalno.

Skušam se zdraviti z homeopatijo, ki pa mi je zelo olajšala boleče menstruacije, saj se je krvavitev skrajšala kar za 3-4 dni. V enem letu od tega mi tudi ni uspelo naravno zanositi.

Sedaj resnično ne vem več kaj naj storim. Kaj še mi preostane? Berem vaš forum, vse odgovore….Naj res »potrpim«, tako kot mi pravijo na kliniki za umetno oploditev, in stisnem zobe za voljo otroka in pri tem čisto uničim sebe…ali je še kakšna rešitev? Obstaja možnost kaj dopolniti in “popraviti” s hormoni?

Resnično vam hvala za odgovor, nasvet, ker res ne vem več kaj naj storim.

Sončni pozdravi,

Pozdravljeni!
Razumem vašo stisko. Estrofem je BH estradiol. Estradiol lahko dela stranske učinke, ki jih opisujete, slabost, lahko bruhanje in glavobol. Morda pa bi vam samo prilagodili količino estradiola. Glede na vašo telesno težo (50 kg) vam je morda tudi 3x2mg preveč. Po želeni ovulaciji pa ne vidim razloga, zakaj ne bi za podporo rumenjakovemu telescu dodajali tudi BH progesteron ali Utrogestan. Ta bi ublažil delovanje presežka estrogena in hkrati povečal možnost uspešne ugnezditve.
Ponavljajoči spontani splavi imajo lahko tudi druge vzroke, ne samo hormonske.
Priporočam tudi vitamina E in A, vitamine skupine B in Melatonin. Melatonin je sicer hormon spanja, dokazano pa izboljšuje možnost ugnezditve oplojenega jajčeca.

Vprašali ste me, če je potrebno kdaj stisniti zobe za cilj, ki ste si ga zadali. Zanositev je šele začetek dogodkov, pri katerih je potrebno malo stisniti zobe. V nosečnosti gre telo ženske skozi neverjetne spremembe. Porod ni ravno sprehod čez park. Sledijo dnevi in noči skrbi, glavobolov, dvomov in naporov. Preden ti otrok na nastopu zapoje prvo pesmico, obstajajo težki trenutki, ki jih moraš premagati. Ali jih premagujemo s stisnjenimi zobmi ali z dobro voljo je naša osebna odločitev.
Ne mislim, da bi moralo biti življenje trpljenje. Nasprotno. Sama sem mama trem otrokom in njihovih pesmic in risbic, pa tudi pubertetniških dvogovorov ne zamenjam za nič na svetu.
Lep pozdrav, Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni!

Imam vprasanje. In sicer,pred dvema mesecema sem imela spontani splav v 8.tednu nosecnosti.
Sedaj sem ponovno noseca. Sicer se cisto na zacetku. Imam pa krce,podobne predmenstrualnim.
Kaksne so moznosti zdravo donosit otroka do 9 meseca?

Hvala za odgovor.
Lep pozdrav

Pozdravljeni Sara.b!
Vaše možnosti, da ob roku rodite zdravega otroka niso nič manjše, kot bi bile brez predhodnjega spontanega splava v 8. tednu nosečnosti.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close