Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Livial ali Napro…

Livial ali Napro…

Spoštovani!
Imam približno pet let trajajoče težave, povezane z menopavzo…
Ginekologinja bi po najinem pogovoru predlagala nadomestno hormonsko zdravljenje (NHZ ) s tabletkami Livial 2,5mg; za kremo Napro, ki jo uporabljam, ni bila navdušena ( naj bi vplivala na zadebelitev maternične sluznice ), čeprav meni resnično zmanjšuje vročinske oblive, za ostale moteče spremljajoče znake menopavze kot so: nespečnost, razdražljivost, zmanjšan libido, porast telesne teže pa ne morem reči, da mi kremica kaj pomaga, tudi po več mesečni uporabi. Med možnimi neželenimi učinki so pod rubriko pogosti neželeni učinki navedeni: vaginalne krvavitve, trebušne bolečine, povečanje telesne mase, bolečine v dojkah, nenormalna rast dlak, debelenje maternične sluznice (mimogrede, to je bil razlog, ki je ginekologinjo najbolj motil pri uporabi Napro kreme ) na UZ pregledu je bila maternična sluznica normalne debeline. No, če se povrnem k neželenim učinkom: srbenje, bolečine v medenici, nenormalna rast ( lahko rakavih ) celic materničnega vratu.
Zelo me moti pogosto odvajanje vode( ne glede koliko tekočine popijem, pazim, da zvečer ne pijem tekočine oz. samo po požirkih) še posebej v nočnem času, nikjer pa ne zasledim, da bi mi ta NH terapija kakorkoli pomagala glede “nervoznega ” mehurja, kar mi zagotavlja ginekologinja.
Jemljem tudi Euthyrox zaradi hipotiroze.

Kaj bi mi vi predlagali?

New Report

Close