Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Kirurška menopavza

Kirurška menopavza

Pozdravljni!
prebiram forum vendar nisem uspela zaslediti podobne težave kot jo imam, zato sem se odločila, da vam pišem. Pri 39 so mi odstranili vsa rodila zaradi adenokarcinoma maternice, ki je bil v začetnem stadiju, zato nadaljne zdravljenje ni bilo potrebno. Seveda pa so kmalu nastopile druge težave. Zaradi odstanitve bezgavk me muči limfedem leve noge in spodnjega dela trebuha. Zaradi izrazitih težav mene (nočno potenje, nezmožnost spolnih odnosov zaradi suhosti nožnice, depresija, nespečnost,,,) sedaj dva meseca jemljem zdravilo novafem. Nekaj simptomov se je izboljšalo (nočno potenje, depresija, nespečnost) ne pa vsi. Osebno se mi zdi, da imam manj težav ko jemljem prvi del tabletk (estrogen), ko začnem z drugim delom (progesteron) pa se mi zdi, da se moje telo kar nekako napihne, teža se poveča vsaj za en kilogram. Moja zdravnica je mnenja, da po dveh mesecih jemanja NHT še ne morem opaziti takih razlik in da moram še počakati. Prosila bi vas še za vaše mnenje. Kar sem uspela prebrati kot laik naj bi ženskam. ki imajo operativno odstranjena cvsa rodila dodajali le estrogene. Naj povem še, da jemljem 1/2 sobycor za zniževanje srčnega utripa in enkrat tedensko 35 kapljic vitamina D. Gibljem se vsak dan (hoja 60 minut) načrtujem tudi aerobiko. Hvala za vaš odgovor.
Katja

New Report

Close