Forum: Pomoč voznikom v prometu

Kako ravnati v prometni nesreči, kako se obnašati, če vas ustavi policija? Kako pridobiti vozniško dovoljenje? Ste izgubili vozniško dovoljenje, ne veste kakšen je postopek? Vas zanima postopek o prekršku ali potrebujete informacije? Želite vedeti, kaj je opozorilo, plačilni nalog, odločba, sodba ali drug akt izdan v postopku o prekršku.

Moderatorji:
lukarupnik
Luka V. Rupnik
vodja šole vožnje AMTK 

Napihal 0,75, začasno odvzeto vozniško dovojenje

Nova tema
Default avatar gasperkk 11 Feb 2017 16:14

Pozdravljeni

Včeraj so me ustavili policaji in sem napihal 0,71, vse lepo in prav, čuden pa mi je sam postopek policista in me zanima če lahko to kaj uporabim proti njim oz. da se nekako rešim da mi ostane izpit ali bi vse skupaj samo poslabšal? Da vam na kratko opišem kako in kaj:
Policist me je ustavil, dobil sem za pihati, moral sem odložiti telefon ipd. Pokazalo je 0,71 na napravi, policist mi je to pokazal, potem pa odšel in me prav kmalu poklical k svojem avtomobilu, kjer me je vprašal še če imam koga ki bi lahko premaknil avto do parkirišča, odvrnil sem da imam v avtu še voznico začetnico ki je tudi nekaj popila, zato tudi ni vozila. Poklicati sem moral še njo k avtu, mogla je pokazati osebno izkaznico, odvrnila pa jim je tudi da vozniškega dovoljenja seboj nima in da je nekaj popila, policist je odvrnil da ga ne potrebuje ker zaključujeta z delom in da je ne bosta ustavljala. Nato sva oba morala podpisati nek papir(ki ga nisva dobila za pogledati, niti nama ni povedal kaj podpisujeva, niti nisva dobila nikakršne kopije ali česarkoli za domov) in rekel da lahko greva. Poleg mojega vozniškega dovoljenja mi je vzel še prometno od avta. Povedal pa mi ni nič drugega kot to da v roku 10 dni lahko pričakujem sodišče. Tako da niti ne vem kaj sem podpisal(ok, domnevam da to koliko sem napihal), niti ne kdaj dobim prometno ne nič?
Se vam zdi da bi to lahko izkoristil kaj na sodišču, ali je pač to standarden postopek?

Lp

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Avatar lukarupnik 12 Feb 2017 16:40

Pozdravljeni, načeloma je to standarden postopek ob takšnem rezultatu na testu. Ni pa običajno, da podpisujete nekaj kar vam ni predstavljeno oz. razloženo zakaj gre in da niste dobili nikakršnih listin o tem. Vi bi morali dobiti listine o zasegu v.d. in prom. dov., zasegu vozila... Oz. če prav razumem vam je policist zasegel le prometno dovoljenje, brez pojasnila, avto pa je ostal tam ali so vam ga zasegli? Glede na navedeno bi se obrnil na postajo, kjer je policist zaposlen in zaprosil za pojasnilo glede dogodka. Glede na pojasnilo in listine bi se odločil kako in kaj. Boste oz. morali bi pa tudi dobiti sklep o začasnem odvzemu v.d. in vabilo na zaslišanje pri pristojnem sodišču. Lp

Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK
Litostrojska cesta 40a, Ljubljana
040/310-140, 01/518 13 56
http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Default avatar gasperkk 13 Feb 2017 11:55

vzel mi je prometno in voznisko dovoljenje, avto pa je odpeljala prijateljica ki je bila takrat zraven, ceprav je tudi ona pila in ni imela seboj vozniskega dovoljenja ji je policist rekel da lahko vozi ker je on ne bo ustavljal.

Default avatar tadejsster 20 Feb 2017 10:50

Spoštovani,
začasno mi je bilo odvzeto vozniško dovoljenje zaradi prevelike količine alkohola v krvi, tako da sedaj čakam na kontrolni zdravniški pregled, ki ga imam približno 2 tedna od usodne noči. Zanima me, za koliko časa nazaj lahko na pregledu ugotovijo, da si užival alkohol?

Avatar lukarupnik 20 Feb 2017 12:49

Pozdravljeni, to je bolj vprašanje za kakšnega zdravnika. Glede na to, da naj bi delali jeterne teste se verjetno lahko vidi uživanje za kar nekaj časa za nazaj. Točno pa ne bi vedel. lp

Luka V. Rupnik, vodja šole vožnje AMTK

Litostrojska cesta 40a, Ljubljana

040/310-140, 01/518 13 56

http://www.prvaavtosola.si, [email protected]

Na vrh