Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Test HIV

Test HIV

Pozdravljena!

Na vas se obračam, ker imam dilemo in sicer imam sedem let istega partnerja, s katerim imam 3 otroke, z zagotovostjo lahko trdim, da sva si ves cas zvesta. Pred casom sva se zaradi partnerjevih tezav (anogenitalne bradavice) odlocila, da opraviva test na SPB na infekcijski kliniki. Partner ima vse bp, meni pa so ugotovili naslednje:
HIV presejalni test 3. generacije: reaktiven/nereaktiven
HIV test 4. generacije: nereaktiven
Westernblod potrditveni test: neopredeljiv
Imunoblod: negativen

Ker sem dozivela sok, sem odsla na anonimni test, kjer sem prejela rezultat EIA anti HIV 1/2/0 in HIVp24Ag: NEREAKTIVEN.
Sedaj naj bi odsla na infekcijsko na ponovni odvzem krvi za dodatne preiskave. Partner je HIV negativen.

Kaj menite vi? Sem lahko mirna ali me mora kaj skrbeti?
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Spoštovani, dejavnikov, ki vplivajo na nejasen izvih testov HIV, ali celo povzročajo lažno pozitivnost testov western blot je kar precej.
http://www.virusmyth.com/aids/hiv/cjtestfp.htm
Ker gre za nejasen izvig in negativen imunoblot test, je z veliko verjetnostjo vse v redu; zaradi varnosti pa bodo testiranje, vključno z ugotavljanjem ev. dinamike dogajanja, še enkrat preverili na Infekcijski kliniki.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni, včeraj sem se šel testirat za HIV in je test pokazal negativno, zdaj me pa skrbi če je možno da bi se okužil na testiranju z iglo ali cim podobnim.
Hvala za odgovor
LP

Spoštovani, na testiranjih se uporeablja izključno pribor za 1x uporabo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Zanima me se ali ej test CLIA anti-HIV 1/2/0 + p24Ag zanesljiv testiral sem se na ZTM v Ljubljani. Od zadnjega odnosa s to osebo je minilo leto in 2 meseca zato me zanima ce je test zaneljiv ali bi se bilo potrebno cez nekaj casa spet testirat? Hvala za odgovor.

Spoštovani, test je po tolikšnem času vsekakor zanesljiv. Obdobje okna je že zdavnaj mimo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close