Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Tajska – hepatitis A

Tajska – hepatitis A

Pozdravljeni,
zanima me, ali je za potovanje na Tajsko cepljenje proti A hepatitisu smiselno in kje v Ljubljani je cepljenje možno opraviti in koliko pred potovanjem ga je potrebno opraviti.

Hvala za odgovor Tatjana

Cepljenje proti hepatitisu A je smiselno za celotno področje JV Azije, Afriko in Srednjo in Južno Ameriko, saj je bolezen v teh področjih visoko endemična. Virus hepatitisa A je namreč prisoten v vodi, (tudi v hrani, v blatu bolnikov in pri asimptomatskih nosilcih), ima zelo majhno inrektivno dozo in lahko v vodi preživi dlje časa.
Cepiti se je potrebno vsaj 14 dni pred odhodom (bolje pa 1 mesec). Cepljeje lahko opravite na vseh področnih Zavodih za zdravstveno varsrvo, na Inštitutu za varovanje zdravja RS. V Ljubljani je Zavod za zdravstveno varstvo Ljubljana na Zaloški ulici 29, Inštitut za varovanja RS pa na Trubarjevi 2.
Pozdrav!
Nina

Tatjana!

Upam da s svojim nasvetom nisem prepozna. Tudi sama se v maju odpravljam na Tajsko (kdaj potuješ ti?) in ravno v soboto sem opravila cepljenje proti hepatitisu A. Cepila sem se v Trstu, ker je tam cepivo 10x cenejše. Pri nas namreč stane cepljenje nekaj več kot 10.000 SIT, v Trstu pa nekaj več kot 1.000 SIT. Če se na cepljenje v Trst odpravita vsaj 2 prihraniš kar precej denarja.
Če koga zanima kje se da to cepljenje opraviti naj pove.

LP

Belka

Zdravo Belka!

Dej mi prosim povej kje opravljajo cepljenja v Trstu, oziroma kako se pride tja in če imajo mogoč tudi telefon.
Sem zasledil da si to že pisala na forumu, pa ne najdem več.
Lahko mi odgovoriš tudi direktno na mail.

Že v naprej hvala!

zivjo!
A bi lahko tudi jaz itvedela, kje se v trstu da cepiti proti hepatitisu a ???

hvala in lp

hana

Poskusite pisati direktno na Gorazdov mail, ki je spraševal nad vami.
Morda mu je Belka odgovorila.
Pozdrav!
Nina

New Report

Close