Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja 1.cepljenje

1.cepljenje

Pozdravljeni

Veliko sem že prebrala o cepljenju otrok na tem in ostalih forumih, vendar, ker imava s sinom v kratkem 1.cepljenje, bi vseeno od vas rada slišala, kaj storiti, če se posledice vendarle pojavijo?

Hvala in lep pozdrav.
Milena

Pred prvim cepljenjem otroka natančno pregleda izbrani pediater, oceni njegov razvoj in se v skladu z ugotovitvami odloči za cepljenje. Po samem cepljenju mamica še počaka v čakalnici okoli pol ure, da je v tem času otrok pod nadzorom.
Kot ste že prebrali, so daleč najpogostejše neželene posledice (stranski učinki) cepljenja, ki jih lahko pričakujemo, bolečina in oteklina na mestu cepljenja ter povišana telesna temperatura. Otroci so včasih tudi nekoliko bolj nemirni in jokavi. Zato pediater mamicam svetuje, da otroku na mesto vboda polagajo obkladek ali ob povišani telesni temperaturi uporabijo sredstvo za zniževanje telesne temperature. Ob pojavu kakršnihkoli drugih nenavadnih znakov po cepljenju: izpuščaj, krči, hud dogotrajen jok, ki ne preneha, mlahavost ali celo izguba zavesti, pa je seveda potrebno takoj obvestiti oziroma obiskati pediatra.
Pozdrav!
Nina

Hvala za hiter odgovor, zanima pa me še, kakšen obkladek priporočate?

Pozdrav!
Milena

Spoštovani,

svetujemo obklsadek s sterilno fiziološko raztopino ali alkoholom.

Lep pozdrav,

EvaMilena je pisal/pisala:
>
> Hvala za hiter odgovor, zanima pa me še, kakšen obkladek
> priporočate?
>
> Pozdrav!
> Milena

New Report

Close