Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Potovanje

Potovanje

Pozdravljeni

Hvala za informacije o malariji in vsem kar spada zraven. Zanima me še, kje bi lahko dobila dober ampak zares dober repelent. Tem “vsakdanjim” ne zaupam prav nič, ker se mi zdi, da samo dišijo, učinka pa nimajo nobenega (govorim glede na izkušnje). Baje da se dobi neko kremo, ki deluje 24 ur, ampak ne vem, kam naj grem ponjo.

Hvala in lep dan želim

Neža

Na kongresu potovalne medicine v Innsbrucku, kjer nas je bilo 1800 z vsega sveta, so priporočali v glavnem repelente, ki vsebujejo substanco DEET. Izjemno učinkovit naj bi bil tudi AUTAN s substanco Byrepell. Autan dobite tudi pri nas, Family vsebuje 10% učinkovino, Active pa 20% učinkovino.
Repelenta s 24-urnim delovanjem ne poznam in ga tudi niso omenjali. Trajanje zaščite z repelenti je odvisno od mnogih dejavnikov:
– od koncentracije učinkovine;
– zaščita proti komarjem traja do 8 ur, proti klopom običajno do 4 ure;
– ob močnejšem vetru ali močnejšem potenju je treba zaščito obnoviti prej;
– izjemno pomemno je, kako repelent nanesemo! Repelent ni parfum! Njegovo delovanje temelji na dejstvu, da maskira vonj človekove kože, torej ga moramo natančno nanesti res na vse nepokrite dele kože, če smo oblečeni v luknjičasto tkanino, pa še pod tkanino;
– če repelent uporabljamo skupaj s kremo za sončenje, najprej nanesemo kremo za sončenje in čisto na koncu repelent.
Seveda ne smemo pozabiti tudi na navodila proizvajalca.
Pozdrav!
Nina

Meni se je zdel zelo učinkovit repelent ULTRATHON (proizvajalec 3M, uvaža Sanolabor, mislim, da sem ga kupila v lekarni). Uporabljala sva ga lani na potovanju po Indoneziji.
Pozdrav in prijetno pot!

New Report

Close