Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Miokarditis

Miokarditis

Pozdravljeni.

Mogoce veste glede miokarditisa ali je mozno, da poteka zelo blago brez nekih tezav in to izzveni? Le sprememba na ocesnem ozadju

Lp

Spoštovani, miokarditis pomeni vnetje srčne mišice, in lahko poteka od zelo blagih, komaj zaznavnih znakov, do težke bolezni, kjer je na koncu potrebna transplantacija srca. Spremembe očesnega ozadja so lahko npr. posledica povišanega krvnega tlaka, pa sladkorne bolezni, …, v neposredni vzročni povezavi z miokarditisom pa niso.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Pozdravljeni.

Bila sem pri kardiologu. Na ekg je zaznan inkompleten desnokracni blok. Uz srca je na hitro pogledal, saj mu je ze pred 2 letoma gledal in je napisal v izvid, da na uz ni sprememb. Skrbi pa me, ker ve, da sem malo panicar, da je spregledal miokarditis. Namrec pred 2 mesecema sem imela steeptokokno angino, zdravljeno z ab. Ampak pi enem tednu od prenehanja jemanja antibiotikov, sem imela parkrat ekstrasistole in vrtoglavico. Ekstrasistole imam nasplosno zaradi panik, nenevarne narave. Ker je ta desnikracni blok nastal na novo, me skrbi, da je to posledica miokarditisa? Najraje bi sla se kam na uz, ker ta je bil res kratek. Ce je uz srca bp, lahko pozabim na miokarditis?

Uf. ce je UZ ok, pa res ni vzroka za paniko. Pozabite na miokarditis.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ja, ce pa je naredila uz res na hitro. Po moje sploh ni sumila na miokarditis. Kaj pa na ta inkompletni dkb? To je zhet po prehladu nastalo ne?

Hvala za odgovor. Res je na hitro pogledala uz. Po moje sploh ni sumila na miokarditis. Mene pa skrbi, ker vem da se ta inkompletni desnokracni blok pojavi po miokarditisu .. sem res prestrasena. Lahko gre za tako blag miokarditis, da se na uz ne opazi?

Ne in ne. Desnokracni blok pomeni, da se impulz cez desno srce ne prevaja pravilno. Vzroki so sicer stevilni, pogosto pa niso klinicno pomembni. Z miokarditisom nima zveze, EKG izvid tam bi bil drugacen.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ok hvala. Pa veste mogoce, ce desnokracni blok kdaj izgine? Ali lahko s tem stanjem zanosim? Popuscanje srca ali povecane srcne votline bi menda kardiologinja vidla v tisti minuti ne?

aja, se to … nasplosno sem panicar, tako da sem anksiozna, pogosto omoticna, tu in tam ekstrasistole. V casu prebolevanja streptokokne angine in lmalu zatem viroze, sem 2x v roku parih minut obcutila kot da mi je zabobnelo v glavi in kot da bom padla skupaj. Tlak je bil ok, ko sem merila potem. Sedaj je od tega 2 meseca in se mi je 2x vrtelo par ur, le ob spremembi polozaja glave… vedno v drugem delu cikla, torej tik pred menstruacijo. To verjetno s tem nepopolnim desnokracnim blokom nima veze ali?
Ali ta blok napreduje dalje?

Da ne pozabim omeniti, pred 5tedni, ko sem imela virozo, sem.imela tudi motnjave na ocesu(trajajo se sedaj le na beli podlagi vidne) in je oftalmologinja odkrila eksudat na mreznici, kar vidi pri starejsih,ki imajo tezave z visokim tlakom ali sladkorno. Moja krvna slika, lipidogram, testi koagulacije so super. Le to na ekg srca, kar omenjam. Je lahko kaksna povezava?

Spoštovani, če bi bilo s srčno votlino karkoli pomembnega, bi se to videlo na UZ. Jano, da lahko zanosite. Nehajte paničarit! Pri desnokračnem bloku gre za motnjo prevajanja (ali je sploh pomembna bo ocenil kardolog),.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštpvani, tule ne bova obdelovali cele internistike, sploh pa ne komentirali povezav, ki jih v ustvarjati v paniki v svoji glavi. Napišite si vprašanje na papir, obiščite svojega zdravnika in se pogovorite o vsem, kar vas muči.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Verjetno ni pomembna, ce je spodaj napisal, da ne gre za srcno obolenje. Pa sem ga se posebej vprasala, da pac dp sedaj tega nisem imela pa je rekel samo, da nic ni narobe. Skrbi me povezava oko in srce. In seveda, da gre za kaj z zilami, arteriosklerozo itd.

Spoštovani, glede na to, da je za nama dolga časa dopisovanja: vas ves čas nekaj skrbi; in pri tolmačenju posameznih znakov vedno znova in vedno znova in vedno znova…. delate nove in nove zaključke. Po vsem zapisanem ne razumem, zakaj nočete in nočete verjeti kardiologu? O okužbah in ev. vaskulitisih v povezavi z njimi, ste pa itak spraševali že zgoraj.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Ja, skrbi me, da je kaj spregledal. Utrip, ko lezim imam 58 … ko sedim mal cez 60. Sportnica nisem. Vsak drugi dan opravim 5km sprehoda edino.
Da bi to vodilo v srcno popuscanje me skrbi … ?
Za aps in lupus so me testirali…. in zaključili da ga nimam. Tako, da eksudat na ocesnem ozadju od teh bolezni ni. Je mogoce, da je od viroze ali strep angine?

Spoštovani, res ne razumem, zakaj ste tako fiksirali na ta miokarditis, ki ga glede na napisano definitivno nimate. Zakaj se je pojavil eksudat na mrežnici, ne vem, morda tudi v povezavi s prebolevanjem viroze.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Ja, je mozno, da je ta eksudat v povezavi z virozo ali streptokokom?
Ma skrbi me, da bi ta desnokracni blok napredoval v kaksno popuacanje srca. A je to prehodne narave ali ne?

Spoštovani, kot sem vam že napisala, se desnokračni blok pojavlja pri mnogih zdravih ljudeh, samo ste že prebrali, da ga pogosteje opazimo pri športnikih, seveda, pa lahko tudi ob nekaterih boleznih, npr. ob pljučni emboliji. AMPAK: vi nimate težav in opravili ste UZ srca. Zaradi desno-kračnega bloka prav gotovo ne bo začelo popuščati srce. Lahko je tudi prehodne narave.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. Ja, za pljucno embolijo vem … kaj pa ce sem imela pljucno embolijo pa ne vem? Baje lahko tudi od virusov ta inkompletni desnokracni blok. Pac, da virus vpliva na srce.

Pljučno embolijo sem napisala sako kot primer težke bolezni in neeeeeeeeeee, niste je imeli. Marsikdaj okužbe prehodno vplivajo tudi na srčno mišico, pa tega sploh ne vemo, ne zaznamo in ne iščemo. Res prenehajte s to zaskrbljenostjo.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close