Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Stranisce

Stranisce

Pozdravljeni. Sla sem na sranisce v nasi poslovna stavbi, sele ko sem koncala, sem opazila malo krvi na notranja strani skoljke. Nisem prepricana, da sem se je dotaknila in kako sveza je bila 🙁 zdi se mi, da sem itak malo sedela na hlacah in se nisem dotikala skoljke z golo kozo, ampak zdaj tudi to nisem vec prepricana. Bi se lahko tako okuzila, ce bi se dotaknila kapljice?

Spoštovani, okužbe s krvjo se zgodijo ob vbodih z okuženo iglo, politjem s krvjo, spolnih odnosih, …, nikakor pa ne na stranišču.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

To tudi meni ni jasno. Saj se tudi na stranišču lahko dotakneš morebitne krvi in si jo potem “vtiraš” v kožo z oblačenjem in na tak način lahko pride tudi do sluznice. Pa lahko, da tega sploh ne veš, ker nisi pozoren. Ali tak prenos res ni možen?
Hvala

Ni podatkov o takem prenosu: kot prvo, za okužbo mora biti kri sveža; tekoča in še veliko je mora biti, da se ne posuši; (torej čisto takoj za bolnikom); kot drugo – če je nekaj časa zunaj telesa in se posuši, virus umre; nadalje to vtiranje bi moralo pomeniti konkretno prekinitev kože – torej Urez ali vbod, pa še dovolj (SVEŽE) krvi bi moralo priti v ureznino….Ljudje si kot nevarno predstavljate nekaj, kar sploh ni nevarno….Stranišča so glede okužb nevarna le za okužbe s črevesnimi nalezljivimi boleznimi, pa še za te morate opustiti higies+nske navade, npr. prijemati za pokakane deske in si potem ne umiti rok; prijemati za kljuke in neposredno po tem nesti roke v usta…

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close