Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Hepatitis A,B,C . . .

Hepatitis A,B,C . . .

Prosim za pojasnilo kaj pomeni
anti HAV-NEGATIVEN
IgG HBsAg-nereaktiven
anti HBs-negativen
anti HBc- negativen
HBV DNA- negativen
PCR na virus hepatitisa C -nereaktiven
anti HEV- negativen

Hvala za odgovor lp

Pomeni, da ni znakov okuzbe z virusi hepatitisov A, B, C, E. Vse je negativno.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za vaš odgovor.Lep pozdrav

Kaj pomenijo kratice

HBs antigen-negativen
Anti HCV-negativen ????

Hvala za pojasnilo!Lp

Hbs Ag = Australia antigen, plaščni antigen, oz. označevalec okužbe z virusom hepatitis B. Če je negatine, pomeni, da nismo našli molekule (oziroma označevalca) virusa hepatitisa B. Kaj pa to pomeni, pa je treba gledati/presojati v kontekstu, zakaj, kdaj in v kombinaciji s katerimi drugimi označevalci je bila kužnina odvzeta. Anti HCV so protitetesa proti virusu hepatitisa C.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Bom kar tukaj postavil uprašanje da ne odpiram nove teme!Mene pa zanima kdaj lahko ponovno darujem kri ker sem se cepil za hepatitis A in B dvakrat in se moram se še enkrat se pravi skupaj trikrat!Ali lahko prej darujem preden prejmem zadnji odmerek ali je pametno počakati??Aja cepiv sem se preventivno ker nisem bil!Hvala za vaš odgovor

Načeloma je vseeno, vsekakor pa na ZTM povejte, da ste v postopku cepljenja, ker se bodo izvidi seroloških preiskav, seveda, pričakovano spremenili.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Kako mislite to da se bodo serološke preiskave, pričakovano spremenile???

Pred cepljenjem niste imeli protiteles proti virusu hepatitisa B in je bila preiskava anti HBs Ag negativna. Po cepljenju pričakujemo razvoj protiteles in bo preiskava anti HBs Ag pozitivna. Pozitivna bi bila tudi ob okužbi z virusom, če/ko bi razvili protitelesa. Da ste bili cepljenim morate povedati zato, da bodo vedeli, da so protitelesa posledica uspešnega cepljenja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

New Report

Close