Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Virusi

Virusi

Pozdravljeni. Zanima me, ce veste mogoce kateri.virusi lahko povzrocijo aps.sindrom oziroma dvig titra anticardiolipin igg in koliko casa lahko to vztraja v telesu?

O vzročni povezavi nekega konkretnega virusa pri antifosfolipidnem sindromu ne moremo govoriti, saj etiologija še ni pojasnjena. Relatrivno dober poljuden članek najdete tu:
http://www.viva.si/Avtoimune-bolezni/1506/Antifosfolipidni-sindrom?index=3

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala, to vem ze vse. Zanima me samo kateri virusi, ce sploh kateri lahko dvignejo ta.titer acl…

V sklopu okuzb in imunskega procesov se kahko izrazijo znaki aps. Kot sem ze zgoraj zapisala, pa ne moremo govoriti o vzrocni povezavi, t o pomeni, da ni mogoce trditi ali sklepati, da bo okuzba z nekim dolocenim virusom vplivala na pojav pt

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Hvala za odgovor. V zacetku februarja sem.imela trebusno virozo, konec marca prehlad, okrog 10aprila pa pozitiven test acl igg,sicer je bil test.blago pozitiven trikrat,zapletov s strani strdkov ne, testirala sem se sama, nato pa so v roku sedmih mesecev acl igg popolnoma padli,torej.je bilo negativno,takrat sem bila.tudi bolj.visoko noseca. Sem mislila, da sem mogoce.zaradi virusa imela povisan ta igg.

New Report

Close