Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Cepljenje proti tetanusu ob opeklini

Cepljenje proti tetanusu ob opeklini

Pozdravljeni!
Nekaj dni nazaj sem se opekla po trebuhu in nogi. Opekline so 2. stopnje, mehurji so že popokali, redno si hodim v ambulanto čistit in previjati rane, na obeh opečenih mestih imam oluščeno povrhnjico v velikosti dveh dlani. Zdravnica je na zadnjem pregledu opazila, da sem bila proti tetanusu zadnjič cepljena leta 2004. Ker sama nisem vedela, da je cepljenje potrebno ponavljati na deset let, sem jo vprašala, če mi razloži, če bo kaj narobe, če se lahko grem sedaj cepit… Nekaj trenutkov me je zmedeno gledala in prišla do sklepa, da ne bo nič narobe, ker naj bi zadnje cepljenje “še držalo”. Upam, da razumete moj dvom – če še “drži”, zakaj naj bi se potem sploh cepili na deset let? Ji lahko zaupam? Včasih se mi namreč zdi malce raztresena in precej nesamozavestna pri svojem delu. Pregled imam zopet jutri, naj zahtevam cepljenje? Najlepša hvala za odgovor!
Lp

Spostovani, za ohranjanje imunosti je potrebno cepljenje z enim odmerkom vsakih 10 let.Odgovor je, Da, docepite se.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Najlepša hvala za hiter odgovor! Čaka me torej cepljenje in zamenjava zdravnice.
Hvala in lep dan!

New Report

Close