Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Cepljenja Cepivo verorab

Cepivo verorab

Spostovani gospa dr. Pirnat,

danes sem bila prvic cepljena z cepivom verorab proti steklini. Nevem ali je bilo cepljenje nujno,ker je bilo tvegajanje minimalno pa vendar je tudi zame bolje tako,ker ce ne bi bila vseskozi v strahu. Naj povem,da so na Nijzju v Lj zelo prijazni. Zdravnica se je lepo pogovorila.zmano in skupaj sva se odlocile za cepljenje. Gospa dr. je na vursu dobila podatek,da so bile vabe na tistem obmocju odvrzene ravno tisti dan,zato o necepljenju niti nism vec pomislila. Pol ure po cepljenju sem dobila hude mravljince v nogi na l strani kjer sem bila ceplena v roko. Ker sem bila ravno na izobrazevanju na vrazovem so me tam ppgledali in poslali na snmp. Razen mravljinc po nogi in nato se v roki in vratu nism imela drugih problemov. So pa te mravljince se sedaj zelo hude,da me od tega boli ze cela noga. Sem v skrbeh zakaj temu tako? Me skrbi,da bo po ostalih se slabse saj me caka cepljenje se 4x. Mi lahko zagotovite,da je cepivo varno in da te hude mravljince niso povezane s cepljenjem. Malo sem skepticna,ker mi vsak rece joj to cepivo je pa res hudo.
S pozdravi in s spostovanjem

Ps.:Ali lahko razen tega 4h pp cepljenju pricakujem se kaksen zaplet?

Se to: nevarno cepivo peori steklini, je MIT, ki velja še iz časov, ko so cepili v trebuh.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana gospa dr.,

Nikjer ne zasledim vasega prvega odgovora. Vidim le tistega pod pripisano se to: mi prosim lahko posredujete se prvi odgovor. Imam kar veliko bolecin po hrbtu in roki,ki jih prej ni bilo,na zacetku so bile samo mravljince sedaj se bolecina siri pod pazduho v prsni kos in po hrbtu navzdol.
Hvala Vam za vso pomoc in prosim za prvi odgovor poleg tega. Hvala!Sem pa zaradi bolecin resno v skrbeh.

S pozdravi in spostovanjem

Spoštovani, žal, ne vidim, kam je izginil prvi odgovor, res čudno, zato bom povzela še enkrat. Cepivo proti steklini, Verorab, je varno cepivo, katerega varnostni profil je povsem primerljiv s profilom drugih cepiv, ki jih uporabljamo za obvezna in neobvezna cepljenja, Z njim ob ustreznih epidmioloških indikacijah cepimo tudi otroke in nosečnice. Najpogostejši stranski učinki so lokalne narave: bolečina, oteklina, rdečina na mestu vboda in v okolici; možni, a redkejši so sistemski učinki: povišana telesna temperatura, bolečine v mišicah in sklepih, vrtoglavica, slabost, omotica, težave s strani prebavnega trakta, utrujenos; izjemno redke so huda preobčutljivost, urtikarija. Ne morem reči, ali je mravljinčenje noge povezano s cepljenjem, pojav pa vsekakor, ne glede na vzročno povezavo ali ne, obravnavamo kot “pojav pridružen cepljenju”, Bolečine v udu, kjer ste bili cepljeni, so pričakovane, in bomo izzvenele v 48 urah.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana gospa dr. Pirnat,
Res presenečate s tako hitrim odgovorom. Vsaka Vam čast in en velik HVALA!
Če sem prav razumela tudi bolecine pod pazduho in vratu ter navzdol po hrbtu,mislim da se tj bolecini pridruzuje tudi rahla bolecine ledvice-predvsem ob premikanju naj ne bi bilo nic nevarnega?
S spostovanjem,

Če se pojavljajo na isti strani, kot ste bili cepljeni, jih lahko povezujemo s cepljenjem samim. Reakcija sicer ni pogosta, a je vseeno možna. O težavah vsekakor obvestite tudi cepitelja.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spoštovana gospa dr. Pirnat,
bo dovolj,ce zdravnico obvestim v petek ko prejmem naslednjo dozo ali ste mislili v smislu,da jo moram obvestiti ze danes? Zaenkrat tezave se niso izvenele,najvec bolecin cutim v ledvenem predelu in po desnim rebernim lokom(se bolecina stopnjuje). Cepljena sem bila v levo roko. Te bolecine se mo zdijo res nenavadne,sploh bolecine ledvic. Danes imam tudi glavobol in diarejo. Mislim,da so se me “lotili” vsi mozni stranski ucinki. Nadaljno cepljenje je pa obvezno? Ce samo pomislim,da me je vcerajsnjo popeljajo do urgence, Vam moram priznati,da me je zelo strah naslednjega odmerka.
Hvala in lep dan Vam zelim!

Spoštovani, obvestite jo kadarkoli do naslednjega cepljenja (razen – če bi težave, seveda, v kratkem postale neznosne – v tem primeru jo obvestite takoj. S cepljenjem je pa tako: če je postavljena indikacija “za”, ga je potrebno izpeljati do konca. Indikacijo “za” se postavi, kadar obstaja tveganje za okužbo z virusom stekline, ki povzroča smrtno bolezen.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spotovani,
gre mi meni lahko za Gullian Berjev sindrom(sem nasla na internetu,da je lahko posledica cepljenja). Vceraj so bile hude mravljince,ki pa danes na sreco niso vec tako izrazite, so se pa razsirele povsod,vceraj). Bolecina po celem hrbtu vztraja se vedno,vendar ni omravljincena). Danes in jutri zdravnica ne dela,tako da se zopet obracam na Vas. Ce bodo bolecine blage lahko mirno pocakam do petka,ko imam cepljenje ali bi morala zaradi twh simptomov spet k zdravniku? So lahko 24h po cepljenju se kaksni bolj hudi zapleti,to me namrec najbolj skrbi,da se bo stanje slabsalo!!!
S pozdravi,

Neeeeeee, neeeeee, ne gre za poliradikulitis, Guillian barrejev sindrom se pojavlja par tednov (3-4 tedne) po imunskih dogajanjih, (po okužbah, v redkih primerih tudi po cepljenjih), popolnoma drugačno dogajanje.
Znaki bolečih mišic in sklepov, ki se pojavljajo neposredno po cepljenju, izzvenijo v 48 urah.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana gospa dr. Pirnat,
spet se obracam na Vas po tretji dozi cepljenja. Spet dokaj hude bolecine v vratu in bolecine v hrbtu(obcutek imam kot da me bolijo ledvice,nevem ali gre za misice saj je bolecina po celem hrbtu). Kaj se zgodi ce pride cepivo namesto v misici v kri(da nabodemo zilo) je mogoce reakcija zaradi tega toliko hujsa? Kot prvic uoam,da tudi tokrat mine bolecina. Danes po trtji dozi imam poleg twh tezav se vrocino.
S spostivanjem in s pozdravi.
Me ze sedaj skrbi kako bo se po 2 cepljenih.

Spoštovani, vi opisujete bolečine v mišicah in sklepih, ki lahko nastopijo po cepljenju in so pri nekaterih posameznikih lahko precej intenzivne. Ledveno vas bolijo, vsaj tako kot opisujete, mišice predele. Simptomi običajno izzvenijo v 48 urah po cepljenju in so posledica sproščanja interlevkinov – kot posledica imunskega dogajanja. Tudi če po naključju nabodemo žilo, ne bi smela biti v navedenem primeru reakcija drugačna, kot sicer.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana gospa dr. Pirnat,
spet se obracam na Vas po tretji dozi cepljenja. Spet dokaj hude bolecine v vratu in bolecine v hrbtu(obcutek imam kot da me bolijo ledvice,nevem ali gre za misice saj je bolecina po celem hrbtu).Bolecina pod pazduho proti prsnemu kosu,da roko komaj dvignem,je tam misica? Kaj se zgodi ce pride cepivo namesto v misici v kri(da nabodemo zilo) je mogoce reakcija zaradi tega toliko hujsa? Kot prvic uoam,da tudi tokrat mine bolecina. Danes po trtji dozi imam poleg twh tezav se vrocino.
S spostivanjem in s pozdravi.
Me ze sedaj skrbi kako bo se po 2 cepljenih.

Spoštovani, odgovor je zgoraj, očitno je bilo vprašanje posredovano 2x. Kako ste danes?

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana gospa Pirnat,
hvala za vprasanje! jah ne prevec dobro, me boli pod pazduho na strani cepljenja,tako zelo da sem obiskala zdravnika,ker roko komaj premikam. Ni vedel ali je bolecina v misici ali v bezgavkah,dobila sem tableto proti bolecini pa ni nic kaj boljse. Upam,da do jutri mine. Kaj Vi mislite? Posledica cepljenja? Res pa je,da je bilo prvic zelo hudo in da sedaj niti ni primerjave s tem razen ta bolecina ppd pazduho proti dojki. Zelo sem Vam hvalezna za vsak vas odgovor,ki me hrati tudi pomiri? Pa se eno vprasanje izven teme? Ali je v nekaterih poklicih obvezno cepljenje proti steklini??? Verjetno zaradi tega cepljenja ne morem zboleti za kaksno boleznijo,ki bi bila ppvezana s cepljenjem. Stroka si je namrec glede tega precej razlicna. Za in proti! Priznam,da me to cepljenje cisto iztirilo,zato me ze vsaka bolecina skrbi. Upam,da jutri bolecina popusti vsj toliko,da bom lahko normalno premikala roko. Naj se povem da na samem mestu aplikacije ni ne bolecine,ne kakrsnega koli edema.
Res iz srca hvala za Vašo pozrtvovalnost na tem forumu, super ste!!!!

Spostovana gospa Pirnat,
hvala za vprasanje! jah ne prevec dobro, me boli pod pazduho na strani cepljenja,tako zelo da sem obiskala zdravnika,ker roko komaj premikam. Ni vedel ali je bolecina v misici ali v bezgavkah,dobila sem tableto proti bolecini pa ni nic kaj boljse. Upam,da do jutri mine. Kaj Vi mislite? Posledica cepljenja? Res pa je,da je bilo prvic zelo hudo in da sedaj niti ni primerjave s tem razen ta bolecina ppd pazduho proti dojki. Zelo sem Vam hvalezna za vsak vas odgovor,ki me hrati tudi pomiri? Pa se eno vprasanje izven teme? Ali je v nekaterih poklicih obvezno cepljenje proti steklini??? Verjetno zaradi tega cepljenja ne morem zboleti za kaksno boleznijo,ki bi bila ppvezana s cepljenjem. Stroka si je namrec glede tega precej razlicna. Za in proti! Priznam,da me to cepljenje cisto iztirilo,zato me ze vsaka bolecina skrbi. Upam,da jutri bolecina popusti vsj toliko,da bom lahko normalno premikala roko. Naj se povem da na samem mestu aplikacije ni ne bolecine,ne kakrsnega koli edema.
Res iz srca hvala za Vašo pozrtvovalnost na tem forumu, super ste!!!!

Spoštovani, prepičana sem, da vas boli roka, mišice in ledveno – zaradi cepljenja proti steklini. Naslednjič neposredno po cepljenju vzamite analgopiretik (Lekadol ali nekaj podobnega) in mesto vboda hladite z ledom (ne neposredno na kožo, vedno preko ali tkanine ali česa drugega).
Da, za nekatere poklice je cepljenje proti steklini obvezno: veterinarje (cepijo se že študentje pred obveznimi vajami), gozdarje. Cepijo se tudi lovci, lesarji, oskrbovalci v živalskih zavetiščih, ipd.
Zaradi cepljenje proti steklini nikakor ne morete zboleti s steklino, saj je cepivo inaktivirano! Ne gre za deljena mnenje – gr za ZMOTO!
Lepo vas pozdravljam, Nina

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana ga.Pirnat,
zanima me ali je dovolj 3doze cepiva ali potrebujem tudi ostali dve? Sem zasledila v vasih postih,da cepite proti steklini tudi z tremi dozami cepiva? Kako si sledijo moji glede nato,da sem bila prvic cepljena 25. 28.10, nato 2.11; ker je bil 1 praznik. Sedaj pa imam napisana dva datuma in sicer 8 11.,druga sestra mi je rekla,da ne in da 9.11. Zakaj je ta en dan tako zelo pomemben pri tem cepljenju. Najraje bi videla,da se zakluci pri 3 dozah,ker stranski ucinki pri meni so res dokaj hudi.
S pozdravi in kot vedno en velik hvala za Vas trud!

Spoštovani, 3x smo cepili takrat, ko smo imeli še cepivo Rabivac, kjer je bila shema cepljenja drugačna (začeli smo z dvema odmerkoma hkrati, nato 3. čez 1 teden in 4. tri tedne glede na nulti dan cepljenja). Vas cepijo po shemi: 0, 3, 7, 14, 2. Čisto vseeno je, ali se cepite 8. ali 9., ker 1 dan res ne ni pomemben.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Spostovana gospa Pirnat,
spet se obracam na Vas, saj simptomi in znaki se vedno trajajo, priblizuje pa se ze peto cepljenje. Bolecine vzdolž hrbta in ledveno se vedno trajajajo,zlasti ponoci in ko sedim jih najbolj cutim. Bolecina pod pazduho,ki se siri v dojko in v roko. Zatrdlin ni tipati, boli pa kar( ne morem zaspati ne na levem in ne na desnem boku,ker se bolecina se ojaca). Ali je to cepivo res tako vplivalo name, skrbi me,da bi se zaradi cepiva ravila kaksna druga bolezen, kajti moje telo je po tem cepljenju skoz v bolecinah od prve doze naprej. Kaj naj storim, vse skupaj me ze zelo skrbi!!! Ali lahko cepivo resno ogrozi moje zdravje????? Pred tem sem bila popplnoma brez tezav res pa je,da se grozno sekiram za vsako stvar.

Hvala in lep pozdrav!

New Report

Close