Forum: Cepljenja

Premišljujete, če bi se cepili? Ste v dilemi zaradi morebitnih reakcij? Posvetujte se o različnih vrstah cepljenj: obveznih, prostovoljnih, preventivnih in pred potovanji. Preberite in vprašajte, zakaj se je sploh priporočljivo cepiti.

Hepatitis C

Odgovori Nova tema
Default avatar 1302 13 Feb 2018 11:59

Pozdravljeni. Tudi jaz imam vprasanje glede uporabe zobne scetke. Domnevam, da je ena oseba uporabila mojo zobno scetko. Jaz sem jo ponovno uporabila po tem ko jo je koristila druga oseba, po 12 ih urah. Pred tem sem jo tudi razkuzila ~ zobno svetko sem pustila v vreli vodi prb rno minuto oz nekoliko manj. A obstaja moznost za okuzbo s hepatitisom c? Hvala za odgovor

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo

Glede na postopek, ki ste ga izvedli (razkuževanje), tveganja ni.

Nina Pirnat, dr.med., spec.epid.

Default avatar 1302 13 Feb 2018 12:29

Ampak je recimo dovolj, da sem jo pustila v vreli vodi recimo pol minute, maksimalno eno minuto?

Seveda,

Default avatar 1302 13 Feb 2018 17:22

Koliko casa pa bi recimo lahko virus prezivel na zobni scetki? Je to sploh pogost nacin prenosa?

Spoštovani, okoljski prenos za okužbo z virusom hepatitisa C ni pomemben. Za prenos virusa hepatitisa C je pomemben neposredni stik s telesno tekočino.

Default avatar 1302 13 Feb 2018 21:36

Torej tudi, ce ne bi razkuzila scetke, ne bi moglo priti do prenosa? Glede na to, da naj bi minilo 12 ur zadnje uporabe scetke?

Na vrh