Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Intimna nega in zdravljenje vaginalnih okužb Pekoča nožnica in svetlo rdeč gost izcedek

Pekoča nožnica in svetlo rdeč gost izcedek

Pozdravljeni!
Zadnji teden se srečujem z nenavadnimi težavami. Par dni sem imela pekoč občutek v nožnici samo ob prvem jutranjem urinirjanu ter nekoliko bolj močen oziroma meni moteč smrdeč vonj zato sem si vagino tudi bolj pogosto umivala z milom, po dveh-treh dneh je ta vonj izginil in sem sicer samo en dan opazila gost sluzast izcedek pomešan z krvjo, ki se je pojavil samo enkrat in samo en dan. Ker sem predvidevala, da je vse skupaj nastalo zaradi pretirane higijene do 3x na dan tuširanje plus umivanje zunanjega spolovila ker se rada počutim sveže sem začela po nasvetih prijateljic vstavljati v nožnico tampon namočen v probiotični jogurt, za vzpostavitev normalne vaginalne flore. Sicer izcedka ni in pekoč občutek se je delno zmanjšal, opazim pa vseeno na tamponu res minimalno rjave sledi torej stare krvi za kar predvidevam, da gre za ranico, ki se ni povsem zacelila. Vem, da ni nujno rečeno, da bo tale packarija z probiotičnim jogurtom rešila moj problem ampak škodila tudi ne bo. Imam rednega partnerja, sem pa bila zadnji mesec pod velikim stresom. Zanima me, po kolikem času v kolikor bodo težave vstrajale naj grem na pregled do izbranega ginekologa? Kaj bi moji simptomi lahko kazali in kaj mi vi svetujete?
Lep pozdrav!

Pozdravljeni,

gotovo ste pretiravali s higieno. Rdeč oz. rjav izcedek je lahko tudi zaradi vetja. Če boste po asem tem še imeli telave s pekočo nožnico, pojdite raje h ginekologu na bris za patogene bakterije.

*** Lep pozdrav, Urška Bizjak Ogrinc Juna d.o.o. http://www.juna.si

New Report

Close