Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Prebavila Bolezni prebavil (gastroenterologija) Bolecine pod rebrnim lokom

Bolecine pod rebrnim lokom

Dober dan,
Pisem vam ker sem ze mocno obupana. Stara sem 22 let, 2 meseca nazaj sem imela operacijo slepica po kateri sem zaradi komplikacij dobila antibiotike. Ko se je stanje po operaciji umirilo kaksen mesec zatem se mi je najprej pojavilo spahovanje po obroku. 3 dni zatem sem zvecer dobila hude bolecine v zgornjem delu trebuha ki so se sirile tudi navzdol pod rebrni lok (prisotne so bile celo noc). Od takrat naprej so se bolecine pojavljale ampak niso bile prevec hude. Ponavadi me je bolelo pod desnim ali levim rebrnim lokom in na sredini trebuha(pekoce, blaga bolecina). Od takrat sem izgubila 6kg, jem vendar postanem hitro sita, velikokrat mi je slabo. Spahovanje ni nikoli kislo. Po 3 tednih se mi je bolecina zacela siriti v hrbet. Najveckrat na isti legi kakor spredaj pod reb. Lokom ali pa se siri pod lopatico ali v ledveni del. Bolecine niso stalne ampak so motece. Kri je vredu, pred kaksnim tednom sem bila na rentgenu ki ni nic pokazal. Blato je bolj svetlo kot ponavadi, naj bi imela kar dosti polno debelo crevo. Velikokrat tudi slisim kako se mi pretaka po zg. Delu trebuha. Vecjo slabost imam zjutraj in pa po mastnih obrokih. Skrbi me da bi bilo kaj v zvezi s trebusno slinavko. Trenutno jemljem zaviralce protonske crpalke in cakam da bi se stanje izboljsalo, saj je sum na gastritis. Cudno mi je da me ne boli zelodec ampak toliko nizje.
Zahvaljujem se vam za vas odgovor in vas lepo pozdravljam

Spoštovana,

Po op slepiča ste jemali antibiotike, ki so lahko porušili črevesno floro, pojavili so se tudi znaki vnetja želodčne sluznice in v celoti slaba prebava.
Priporočal bi osnovne preiskave v takšnih primerih in sicer : gastroskopijo ter UZ trebuha.
Po teh preiskavah pa pregled v gastroenterološki ambulanti ali pri vašem osebnem zdravniku.
lp

asist. Željko Perdija dr. med., spec. internist, pulmolog in gastroenterolog Strokovni direktor CiiM plus Maribor Center za interno in interventno medicino https://www.krcnezile-ciim.si [url]https://ultrazvok-ciim.si[/url] https://preventiva-ciim.si

Zahvaljujem se vam za vaš odgovor. Tudi meni je prišlo na misel porušena črevesna flora. Kar nekaj časa sem jemala Linex ampak nisem opazila kakšnih večjih sprememb. Opravila sem gastroskopijo in UZ trebuha, vse je bilo bp. Se pravi nimam gastritisa ali kakšnih ranic na želodcu oz. dvanajstniku. Še vedno me pesti slabost, spahovanje in hitra sitost. Najbolj mi je slabo po kakšnih večjih oz. bolj mastnih obrokih, poslabša se mi tudi pri aktivnostih (najbolj pri večkratnem sklanjanju). Še vedno so tudi prisotne blage bolečine pod rebrnim lokom. Naj omenim da vsakič ko so mi merili telesno temperaturo z ušesnim ter. pri zdravniku ( to je bilo 3x) je bila ta vseskozi od 37 do 37,5. Kar je zame dokaj nenavadno, saj temperature nisem imela ne ko se mi je vnel slepič in ne po operaciji, ko sem zopet imela vnetje nekje v telesu (takrat je bila temp. 36,5). Zanima me vaše mnenje kaj bi lahko naredila, da bi vzpostavila red v črevesju ter ali bi bilo dobro da bi se pregledalo tudi blato?
Zahvaljujem se vam za vaš čas in vas lepo pozdravljam!

New Report

Close